Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2020, 12:12

autor: Froozyy

Ujawniono zarobki nowego prezesa Activision Blizzard

Firma Activision Blizzard kilka dni temu zatrudniła nowego prezesa oraz dyrektora operacyjnego, którym został Daniel Alegre. Natomiast już wczoraj pojawiła się oficjalna informacja o jego planowanych rocznych zarobkach.

Ujawniono zarobki nowego prezesa Activision Blizzard - ilustracja #1
Activision Blizzard zatrudniło nowego prezesa firmy.

Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się, że nowym prezesem oraz dyrektorem operacyjnym Activision Blizzard został jeden z byłych kierowników Google - Daniel Alegre. Natomiast z oficjalnych dokumentów złożonych przez firmę do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w związku z zatrudnieniem nowego CEO dowiedzieliśmy się o jego planowanych rocznych zarobkach. Te, jak zapewne się domyślacie, będą naprawdę spore.

Podstawowa wypłata Daniela Alegre wyniesie 1,35 mln dolarów. Do tego może on otrzymać premie wynoszące nawet 100% rocznej podstawy. Co więcej, bazowa pensja zostanie zwiększona o kolejne 100%, jeśli firma zanotuje zysk na akcję o 20% większy, niż przewidywano. Łącznie daje to nieco ponad 4 mln dolarów rocznie. Mało? No to dorzućcie do tego jeszcze jednorazowy bonus przy podpisywaniu umowy (2,5 mln dolarów) oraz akcje firmy (warte ok. 5 mln dolarów). W grę wchodzi także ubezpieczenie zdrowotne Alegre oraz jego żony (również warte ok. 5 mln dolarów).

Sami przyznacie, że uzbierała się z tego całkiem pokaźna suma. Daniel Alegre nie będzie jednak miał teraz łatwego zadania, zwłaszcza w obecnej sytuacji firmy. Przed Activison Blizzard stoi wiele wyzywań, w tym m.in. wydanie Diablo IV, które jest mocno wyczekiwane przez wielu fanów na całym świecie. Tym razem jednak - po porażce, jaką była premiera Warcraft III: Reforged - gracze mogą nie wybaczyć kolejnego potknięcia.