Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2020, 07:50

autor: Adrian Werner

Warcraft 3 Reforged z rekordowo niskimi ocenami graczy w Metacritic

W kilka dni po premierze gra Warcraft III: Reforged stała się najgorszej ocenianą przez graczy produkcją w historii serwisu Metacritic. Nawet tak spektakularne porażki jak Fallout 76 czy Anthem mogą pochwalić się znacznie lepszymi wynikami.

Nie na taki powrót klasycznego RTS-a liczyli gracze. - Warcraft 3 Reforged z rekordowo niskimi ocenami graczy w Metacritic - wiadomość - 2020-02-03
Nie na taki powrót klasycznego RTS-a liczyli gracze.

Niedawna premiera Warcraft III: Reforged, czyli odświeżonej wersji jednego z najpopularniejszych RTS-ów w historii, nie okazała się spodziewanym sukcesem. Liczne problemy techniczne i nietrafione decyzje studia Blizzard Entertainment wywołały wściekłość fanów. Jednym ze sposobów, w jaki wyrazili swoje niezadowolenie, stało się wystawianie słabych not w serwisie Metacritic. W chwili pisania tej wiadomości gra posiada prawie 16 tysięcy ocen użytkowników, a ich średnia wynosi jedynie 0.5/10. To najgorszy wynik w historii tej strony. Dotychczasowym „liderem” było Day One: Garry’s Incident ze średnią 0.9/10.

Ostatnie lata obfitowały w rozczarowujące premiery, ale nawet największe porażki poradziły sobie lepiej w tej kategorii. Pecetowa wersja Fallouta 76 posiada w serwisie Metacritic średnią ocen użytkowników na poziomie 2.7/10, a zeszłoroczne Anthem uzyskało wynik 4.0/10. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że nawet po dodaniu wersji konsolowych pierwsza z tych produkcji posiada jedynie 12 tysięcy not graczy, a druga – 5 tys. Fakt, że Warcraft III: Reforged po kilku dniach na rynku uzyskał wyraźnie więcej ocen, dobrze pokazuje, jak mocno Blizzard rozwścieczył swoich fanów.

Tak źle przez graczy nie była jeszcze oceniana żadna produkcja w serwisie Metacritic. - Warcraft 3 Reforged z rekordowo niskimi ocenami graczy w Metacritic - wiadomość - 2020-02-03
Tak źle przez graczy nie była jeszcze oceniana żadna produkcja w serwisie Metacritic.

Przypomnijmy, że Warcraft III: Reforged ukazało się 29 stycznia tego roku, wyłącznie na PC. Media branżowe przyjęły grę cieplej niż gracze, ale tutaj również trudno mówić o sukcesie, gdyż produkcja posiada średnią ocen z recenzji na poziomie 63% według serwisu Metacritic.

Powodów słabego odbioru Warcraft III: Reforged jest wiele. Produkcja okazała się mocno niedopracowana - często się zawiesza, brakuje w niej części scenek przerywnikowych, a interfejs jest gorszy niż w pierwowzorze. Nawet menu zostało fatalnie zrealizowane, gdyż ma postać kiepsko zoptymalizowanej aplikacji internetowej działającej na bazie Chromium Embedded Framework.

Do tego doszły kontrowersyjne decyzje autorów. Zmiany w licencji użytkownika powodują, że Blizzard staje się wyłącznym właścicielem wszystkich praw do modów opracowanych z myślą o Warcraft III: Reforged, a ich autorom nie wolno przenosić swoich dzieł na inne platformy ani tworzyć wersji komercyjnych.

Co gorsza, w tym przypadku fani nie mogą nawet znaleźć schronienia w starej wersji tego RTS-a. Blizzard porzucił bowiem dotychczasowy klient gry. Posiadacze pierwszego wydania Warcrafta III wciąż mogą bawić się ze starą grafiką, ale wygląda ona gorzej niż dotychczas (np. brakuje cieni), a do tego produkcja straciła wiele dotychczasowych funkcji, takich jak klany czy fanowskie kampanie.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Warcraft III: Reforged

Warcraft III: Reforged