Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2020, 08:20

Ragnarok Colossus nowym projektem twórców Camelot Unchained

Zespół City State Entertainment zapowiedział kooperacyjną grę akcji Ragnarok: Colossus. Wywołało to wzburzenie części fanów, gdyż pomimo siedmiu lat prac, studio nadal nie ukończyło projektu Camelot Unchained.

Gra ma zadebiutować pod koniec roku. - Ragnarok Colossus nowym projektem twórców Camelot Unchained - wiadomość - 2020-02-03
Gra ma zadebiutować pod koniec roku.

Studio City State Entertainment zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazał się nim Ragnarok: Colossus, czyli kooperacyjna gra akcji z elementami strategii tower defense. Projekt zmierza na PC i ma zadebiutować pod koniec tego roku.

W Ragnarok: Colossus grupa graczy zmierzy się z hordami wrogów kontrolowanych przez sztuczną inteligencję. Rozgrywka skoncentruje się na starciach w zwarciu, zarówno z wykorzystaniem broni białej, jak i licznych zdolności specjalnych. Na mapach porozmieszczane zostaną także różnorodne wieże strażnicze, które wspomogą nas w bitwach.

Ujawnienie Ragnarok: Colossus wywołało niezadowolenie wielu fanów City State Entertainment, gdyż studio nadal nie ukończyło prac nad Camelot Unchained, czyli MMORPG mającym być duchowym spadkobiercą kultowego Dark Age of Camelot. Zespół w 2013 roku zgromadził w serwisie Kickstarter ponad 2,2 mln dolarów na ten projekt, a do tej pory udostępniono jedynie wczesne wersje testowe. Do tego wiadomo, że nowa gra dewelopera zadebiutuje jako pierwsza.

Graczy spróbował uspokoić szef firmy, Mark Jacobs. W wywiadzie z serwisem MassivelyOP stwierdził, że produkcja Ragnarok: Colossus finansowana jest przez inwestora, co pozwoliło zwiększyć zatrudnienie w studiu. Do tego podczas tworzenia tej produkcji poczyniono liczne ulepszenia technologiczne w autorskim silniku, na czym skorzysta również Camelot Unchained. Dzięki temu to MMORPG ma działać lepiej, a prace nad nim mają przebiegać szybciej.

Ponadto wszyscy, którzy wsparli Camelot Unchained podczas zbiórki, otrzymają Ragnarok: Colossus za darmo, a dodatkowo w tej grze dostaną w prezencie zestaw przedmiotów. Twórcy zdają sobie jednak sprawę, że to nie wystarczy, aby przekonać wszystkich fanów, dlatego cały czas oferują również możliwość zwrotu wpłaconych środków.

  1. City State Entertainment – oficjalna strona studia