Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2020, 09:12

(Plotka) Zelda: Breath of the Wild 2 dopiero w 2021 roku

W sieci pojawiły się doniesienia, według których produkcja The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 zajmuje więcej czasu, niż początkowo planowano. W rezultacie na premierę gry poczekamy najpewniej do 2021 roku.

Fani serii muszą uzbroić się w cierpliwość. - (Plotka) Zelda: Breath of the Wild 2 dopiero w 2021 roku - wiadomość - 2020-02-03
Fani serii muszą uzbroić się w cierpliwość.
THE LEGEND OF ZELDA: BREATH OF THE WILD 2 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Nintendo
  2. Wydawca: Nintendo
  3. Gatunek: przygodowa gra akcji
  4. Platformy: Switch
  5. Data premiery: najpewniej 2021 r.

W zeszłym roku firma Nintendo zapowiedziała kontynuację The Legend of Zelda: Breath of the Wild, czyli jednej z najlepszych gier ostatnich lat. Niestety, najnowsze plotki sugerują, że na produkcję poczekamy przynajmniej do 2021 roku.

Źródłem tych doniesień jest Sabi, czyli dobrze poinformowany w sprawach Nintendo dziennikarz serwisu Spieltimes. Według niego, prace nad projektem zajmują więcej czasu, niż początkowo przewidywano. Pierwotny plan miał zakładać wydanie The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 pod koniec tego roku, ale najpewniej nie uda się go zrealizować.

Fanom Nintendo na pocieszenie pozostaje inna plotka. Sabi jakiś czas temu dowiedział się, że trwają prace nad nową odsłoną serii Paper Mario. Teraz otrzymał potwierdzenie tych informacji z innego źródła i jest przekonany o ich prawdziwości. Projekt najpewniej zadebiutuje w tym roku.

Przypomnijmy, że The Legend of Zelda: Breath of the Wild ukazało się w marcu 2017 roku na konsole Nintendo Switch i Wii U. Produkcja okazała się prawdziwym majstersztykiem, uzyskując na Switch średnią ocen na poziomie 97% według serwisu Metacritic. Gra zachwyciła również naszego recenzenta, który wystawił jej notę 10/10. Tytuł stał się też wielkim przebojem kasowym, znajdując ponad 16 mln nabywców.

  1. Oficjalna strona The Legend of Zelda: Breath of the Wild
  2. Recenzja gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild – sandboks wymyślony na nowo
  3. The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry