Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dark Age of Camelot (PC)

Dark Age of Camelot PC

Gra typu MMORPG, osadzona w realiach średniowiecza przepełnionego magią i fantastycznymi postaciami. Po śmierci króla Artura dochodzi do konfliktu, w którym uczestniczą trzy strony: Albion, Migdard i Hibernia.

RPG | MMO

PC Windows
Okładka Dark Age of Camelot (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9października2001

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dark Age of Camelot to gra z gatunku cRPG przeznaczona do rozgrywki w trybie massive online multiplayer. Jej akcja umieszczona została w mitycznej Europie, zaraz po śmierci króla Artura. Albion ma już za sobą czasy świetności, a tymczasem jego ziemiom zaczynają zagrażać wrogie oddziały: z jednej strony wojska znajdującego się daleko na północy Midgard'u, z drugiej strony dzicy Celtowie zamieszkujący wyspy na zachodzie. Tysiące graczy z całego świata może opowiedzieć się po dowolnej stronie rodzącego się konfliktu (Albion, Midgard, Hibernia) i swymi działaniami doprowadzić własne królestwo do dominacji nad pozostałymi.

Gracze podobnie jak w innych grach tego gatunku mogą stworzyć swą własną postać, wybrać jej klasę, między innymi: wojownik, złodziej, magik i kleryk, oraz określić jej poszczególne cechy i umiejętności, które będą wzrastać wraz z nabywaniem doświadczenia. Możliwe też jest – wraz z innymi graczami stworzyć grupy i razem podróżować po rozległym świecie.

  • Rozgrywka możliwa jest wyłącznie za pośrednictwem Internetu.
  • Trójwymiarowa oprawa graficzna, system dynamicznych kamer.
  • Każda ze stron konfliktu: Albion, Midgard, Hibernia posiada odmienną historię, kulturę, architekturę itp.
  • Bardzo bogaty wachlarz uzbrojenia oraz zaklęć magicznych.
  • Różnorodne nacje zamieszkujące poszczególne królestwa tj.: Albion – Briton, Avalonian, Saracen, Highlander, Midgard – Norseman, Dwarf, Troll, Kobold, Hibernia – Elf, Celt, Firbolg, Lurikeen.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: tysiące  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 1794 głosów czytelników.

Gry podobne do Dark Age of Camelot

Wymagania wiekowe Dark Age of Camelot

12+

Wymagania sprzętowe Dark Age of Camelot

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • podłączenie do Internetu
Dark Age of Camelot - recenzja gry
Dark Age of Camelot - recenzja gry

Recenzja 9 stycznia 2002, 11:26

Następnym etapem było stworzenie postaci. W swojej krainie do wyboru miałem cztery rasy (min. Briton, Saracen) oraz pięć klas postaci (min. Fighter, Elementalist, Mage). Każda z nich po uzyskaniu odpowiedniego poziomu, staje przed wyborem dalszej ścieżki kariery, np. z Fighter’a można zostać Mercenary, Armsmanem albo Paladynem. To jeszcze nie koniec, bo co każdy poziom dostajemy punkty specjalizacji, które wydajemy na trenowanie naszego herosa w danej umiejętności (a jest ich bardzo dużo). Wszystko w kupie daje naprawdę ogromne możliwości tworzenia naszej postaci. Oczywiście dla dwóch pozostałych krain, klasy i rasy są zupełnie inne, a co za tym idzie, większość czarów i umiejętności, - nie wspominając o architekturze, czy klimacie.