Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Dark Age of Camelot: Labyrinth of the Minotaur (PC)

Dark Age of Camelot: Labyrinth of the Minotaur PC

Dark Age of Camelot: Labyrinth of the Minotaur to kolejne, siódme już rozszerzenie do popularnej, epickiej gry MMORPG, które ukazało się dokładnie pięć lat po premierze podstawowej wersji programu.

To jest dodatek do gry Dark Age of Camelot.

RPG | TPP

PC Windows
Okładka Dark Age of Camelot: Labyrinth of the Minotaur (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16listopada2006

Dark Age of Camelot: Labyrinth of the Minotaur to kolejne, siódme już rozszerzenie do popularnej, epickiej gry MMORPG, które ukazało się dokładnie pięć lat po premierze podstawowej wersji programu. Omawiany dodatek jest pod wieloma względami przełomowy i zapewnia wiekowemu już produktowi znaczny powiew świeżości, czyniąc go bardziej atrakcyjnym dla nowych graczy.

Jak łatwo możemy się domyślić po tytule, motywem przewodnim dodatku są potwory rodem z mitologii greckiej. Majestatyczne królestwo potężnych hybryd człowieka i byka upadło setki lat temu, pośrednio z powodu olbrzymiej, niezaspokojonej żądzy posiadania legendarnych relikwii, ukrytych wieki temu przez przodków. Teraz monstra powracają, ponownie chcąc odnaleźć przeklęte artefakty i wreszcie posiąść ich moc. Są jednak zbyt słabe, by tego dokonać, dlatego zwróciły się o pomoc do pozostałych trzech liczących się królestw: Albionu, Midgardu i Hibernii. W związku z czym gracze wchodzący w skład tych nacji otrzymali możliwość tworzenia postaci zupełnie nowej rasy – Minotaura, odznaczającego się tak wielką siłą fizyczną, iż potrafi jedną ręką władać broniami oburęcznymi. Wraz z dodatkiem Labyrinth of the Minotaur, pojawiła się również możliwość kreowania bohaterów o profesji potężnego Maulera, wzmacniającego swoje ataki w walce wręcz, mocą pochodzącą prosto z wnętrza Ziemi.

Poszukiwania artefaktów z pewnością nie należą do czynności banalnie prostych. Zostały one bowiem pieczołowicie ukryte w gigantycznym Labiryncie – zupełnie nowej lokacji, umiejscowionej głęboko pod powierzchnią wyspy Agramon. Wedle autorów, cały kompleks tworzy największy zestaw podziemi na świecie, żadna inna gra nigdy nie oferowała lochów takich rozmiarów. Nieprzypadkowo na tym właśnie obszarze toczą się wielkie wojny królestw Realm vs Realm, w których armie ścierają się ze sobą, rywalizując o kontrolę nad relikwiami. Zadanie nie jest proste, gdyż bohater będący aktualnie w posiadaniu przedmiotu jest wyraźnie podświetlony, stając się oczywistym i priorytetowym celem ataku dla wojowników wrogiej nacji. Walki RvR z pewnością elektryzują nowe sloty na ekwipunek, w których możemy umieścić tzw. przedmioty mityczne (Mythical Items), niezwykle rzadkie i potężne artefakty, możliwe do odnalezienia jedynie na obszarach znajdujących się w Labiryncie. Wzrasta także możliwość podnoszenia swoich umiejętności za pośrednictwem klas mistrzowskich (Champion Class) – teraz możemy rozwijać naszą postać aż do dziesiątego poziomu doświadczenia w tej kategorii, czerpiąc z tego oczywiste, wymierne korzyści. Rozszerzenie jest rozprowadzane za pośrednictwem Internetu i do prawidłowego funkcjonowania wymaga posiadania podstawowej wersji Dark Age of Camelot oraz dodatku Darkness Rising.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 231 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dark Age of Camelot: Labyrinth of the Minotaur

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dark Age of Camelot: Labyrinth of the Minotaur

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta graficzna 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 3.5 GB HDD, Windows XP

Wieści ze świata (World of Warcraft, Crysis, Motorstorm) 14/08/09
Wieści ze świata (World of Warcraft, Crysis, Motorstorm) 14/08/09

wiadomość14 sierpnia 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: darmowe dodatki do Dark Age of Camelot, CCP potwierdza deweloping World of Darkness, daty premiery Beateratora i Mini Ninjas, darmowy tydzień z Crysis Wars, 3,5 miliona egzemplarzy pierwszego Motorstorm, druga część Wilczego Szańca w planie wydawniczym City Interactive i inne. Zapraszamy do lektury.

Bonusowy program „Bring a Friend” dla subskrybentów Dark Age of Camelot
Bonusowy program „Bring a Friend” dla subskrybentów Dark Age of Camelot

wiadomość14 września 2007

Studio EA Mythic ogłosiło na oficjalnej stronie Dark Age of Camelot, iż rozpoczęła się właśnie bonusowa akcja dla wszystkich subskrybentów wspomnianego przed chwilą MMORPG-a. Można wygrać jeden darmowy miesiąc abonamentu.

Bezpłatne dodatki do Dark Age of Camelot
Bezpłatne dodatki do Dark Age of Camelot

wiadomość30 stycznia 2007

Jak donosi serwis Eurogamer, Mythic Entertainment, producent znanej gry z gatunku MMOcRPG zatytułowanej Dark Age of Camelot, zamierza wkrótce udostępnić nowe bezpłatne dodatki do rzeczonej gry. Pojawią się zamiast planowanego wcześniej dużego patcha.

Europejska premiera siódmego dodatku do Dark Age of Camelot w lutym
Europejska premiera siódmego dodatku do Dark Age of Camelot w lutym

wiadomość9 stycznia 2007

Niespełna miesiąc dzieli europejskich użytkowników gry Dark Age of Camelot od premiery ostatniego, siódmego rozszerzenia tego programu na Starym Kontynencie. Dodatek zatytułowany Labyrinth of the Minotaur pojawi się na rynku 7 lutego.

Powróć do Camelotu za darmo (na kilka dni przynajmniej)
Powróć do Camelotu za darmo (na kilka dni przynajmniej)

wiadomość24 listopada 2006

Informacja ta, która nieco umknęła naszej czujnej na co dzień uwadze, powinna zainteresować wszystkich byłych i obecnych fanów gry Dark Age of Camelot. Firma Mythic dwa dni temu zainicjowała program Come Back To Camelot (czyli Powróć do Camelotu), dzięki któremu wszystkie nieaktywne konta zostały na 10 dni reaktywowane.