Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dark Age of Camelot: Labyrinth of the Minotaur (PC)
OkładkaDark Age of Camelot: Labyrinth of the Minotaur (PC)

Dark Age of Camelot: Labyrinth of the Minotaur PC

Dark Age of Camelot: Labyrinth of the Minotaur to kolejne, siódme już rozszerzenie do popularnej, epickiej gry MMORPG, które ukazało się dokładnie pięć lat po premierze podstawowej wersji programu.

To jest dodatek do gry Dark Age of Camelot.

RPG | TPP | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dark Age of Camelot: Labyrinth of the Minotaur Premiera PC

16listopada2006

producent: Mythic wydawca: Electronic Arts Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dark Age of Camelot: Labyrinth of the Minotaur to kolejne, siódme już rozszerzenie do popularnej, epickiej gry MMORPG, które ukazało się dokładnie pięć lat po premierze podstawowej wersji programu. Omawiany dodatek jest pod wieloma względami przełomowy i zapewnia wiekowemu już produktowi znaczny powiew świeżości, czyniąc go bardziej atrakcyjnym dla nowych graczy.

Jak łatwo możemy się domyślić po tytule, motywem przewodnim dodatku są potwory rodem z mitologii greckiej. Majestatyczne królestwo potężnych hybryd człowieka i byka upadło setki lat temu, pośrednio z powodu olbrzymiej, niezaspokojonej żądzy posiadania legendarnych relikwii, ukrytych wieki temu przez przodków. Teraz monstra powracają, ponownie chcąc odnaleźć przeklęte artefakty i wreszcie posiąść ich moc. Są jednak zbyt słabe, by tego dokonać, dlatego zwróciły się o pomoc do pozostałych trzech liczących się królestw: Albionu, Midgardu i Hibernii. W związku z czym gracze wchodzący w skład tych nacji otrzymali możliwość tworzenia postaci zupełnie nowej rasy – Minotaura, odznaczającego się tak wielką siłą fizyczną, iż potrafi jedną ręką władać broniami oburęcznymi. Wraz z dodatkiem Labyrinth of the Minotaur, pojawiła się również możliwość kreowania bohaterów o profesji potężnego Maulera, wzmacniającego swoje ataki w walce wręcz, mocą pochodzącą prosto z wnętrza Ziemi.

Poszukiwania artefaktów z pewnością nie należą do czynności banalnie prostych. Zostały one bowiem pieczołowicie ukryte w gigantycznym Labiryncie – zupełnie nowej lokacji, umiejscowionej głęboko pod powierzchnią wyspy Agramon. Wedle autorów, cały kompleks tworzy największy zestaw podziemi na świecie, żadna inna gra nigdy nie oferowała lochów takich rozmiarów. Nieprzypadkowo na tym właśnie obszarze toczą się wielkie wojny królestw Realm vs Realm, w których armie ścierają się ze sobą, rywalizując o kontrolę nad relikwiami. Zadanie nie jest proste, gdyż bohater będący aktualnie w posiadaniu przedmiotu jest wyraźnie podświetlony, stając się oczywistym i priorytetowym celem ataku dla wojowników wrogiej nacji. Walki RvR z pewnością elektryzują nowe sloty na ekwipunek, w których możemy umieścić tzw. przedmioty mityczne (Mythical Items), niezwykle rzadkie i potężne artefakty, możliwe do odnalezienia jedynie na obszarach znajdujących się w Labiryncie. Wzrasta także możliwość podnoszenia swoich umiejętności za pośrednictwem klas mistrzowskich (Champion Class) – teraz możemy rozwijać naszą postać aż do dziesiątego poziomu doświadczenia w tej kategorii, czerpiąc z tego oczywiste, wymierne korzyści. Rozszerzenie jest rozprowadzane za pośrednictwem Internetu i do prawidłowego funkcjonowania wymaga posiadania podstawowej wersji Dark Age of Camelot oraz dodatku Darkness Rising.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 233 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dark Age of Camelot: Labyrinth of the Minotaur

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Dark Age of Camelot: Labyrinth of the Minotaur Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 3.5 GB HDD
  • Windows XP