Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka EverQuest (PC)

EverQuest PC

Jedna z pierwszych gier typu MMORPG, która zdobyła olbrzymią popularność na całym świecie. Debiut tej produkcji datowany jest na rok 1999, a przez kilkanaście lat od premiery doczekała się ona ponad dwudziestu oficjalnych rozszerzeń.

RPG | zagraj za darmo | MMO

PC Windows
Okładka EverQuest (PC)

data premiery gry w wersji PC:

16marca1999

30kwietnia2001

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gdy producenci gier zauważyli ogromny sukces komercyjny pierwszego massive multiplayera, jakim była Ultima Online, nie trzeba było długo czekać na ich reakcję. Następna na ten obiecujący rynek wkroczyła firma Sony z wysokobudżetową produkcją Everquest.

O ile Ultima Online jest przykładem pierwszej generacji takich gier, a Asheron's Call to zdecydowanie druga generacja, Everquest należałoby zakwalifikować do generacji "jeden i pół". Mając możliwość obserwacji błędów Ultimy Online producentom Everquesta udało się uniknąć większości z nich, jednak popełnili przy tym wiele nowych, np. problemy ze zbalansowaniem różnych ras i klas postaci.

Pomimo to gra nadal cieszy się dużą popularnością, a wysoko rozwinięte postacie z niej można kupić na internetowych aukcjach za ceny przekraczające nieraz 1000 USD. Może to szokować, ale trzeba pamiętać, że na stworzenie takiej postaci potrzeba wielu miesięcy gry co najmniej po kilka godzin dziennie, zaś za grę trzeba płacić 10 USD miesięcznie.

Atutem gry jak każdego massive multiplayera jest możliwość interakcji z tysiącami innych graczy z całego świata oraz unikalna dla Everquesta ogromna ilość kombinacji ras i klas postaci, przy czym każdą gra się zupełnie inaczej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: tysiące  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 220 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe EverQuest

12+

Wymagania sprzętowe EverQuest

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium 4 / AMD Athlon 64
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 128 MB GeForce 4 Ti 4800 / Radeon 9800 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7
 • Rekomendowane:
 • Intel Core 2 Duo / AMD Phenom II X2
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 6800 / Radeon X1800 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7
Wieści ze świata (Titanfall 2, Killer7, Rocket League, EverQuest, Sonic Mania) 5/9/2016
Wieści ze świata (Titanfall 2, Killer7, Rocket League, EverQuest, Sonic Mania) 5/9/2016

wiadomość5 września 2016

Dziś piszemy o braku Titanfall 2 w subskrypcjach EA i Origin Access, możliwym remake’u Killer7, szczegółach aktualizacji Rumble do Rocket League (data premiery, mikropłatności etc.), 23. dodatku do EverQuest i o gameplayu z gry Sonic Mania. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Shenmue III, EverQuest, Age of Wonders III, Star Fox Zero, Unreal Engine 4) 18/9/2015
Wieści ze świata (Shenmue III, EverQuest, Age of Wonders III, Star Fox Zero, Unreal Engine 4) 18/9/2015

wiadomość18 września 2015

Dziś piszemy m.in. o przedłużonej zbiórce pieniędzy na Shenmue III, kolejnym dodatku do EverQuest, wypuszczeniu patcha 1.7 i narzędzi moderskich do Age of Wonders III, opóźnieniu premiery gry Star Fox Zero oraz udostępnieniu dema Infiltrator użytkownikom silnika Unreal Engine 4. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (2K Games, Lords of the Fallen, SOMA) 26/5/15
Wieści ze świata (2K Games, Lords of the Fallen, SOMA) 26/5/15

wiadomość26 maja 2015

Dziś piszemy m.in. o nieujawnionym projekcie 2K Games pt. Advent, zapowiedzi Lords of the Fallen: Game of the Year Edition oraz nowym zwiastunie gry SOMA. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

EverQuest oraz EverQuest II otrzymają nowe rozszerzenia
EverQuest oraz EverQuest II otrzymają nowe rozszerzenia

wiadomość16 sierpnia 2014

EverQuest oraz EverQuest II, a więc jedne z najstarszych funkcjonujących do dziś MMO na rynku, otrzymają nowe dodatki, które są odpowiednio 21 i 11 rozszerzeniem w ich historii. Add-ony zwiększą maksymalny poziom postaci, zaoferują nowe lokacje oraz szereg innych nowości.

Przegląd MMO (17/03/2014) – m.in. ArcheAge, WildStar, World of Warcraft
Przegląd MMO (17/03/2014) – m.in. ArcheAge, WildStar, World of Warcraft

wiadomość17 marca 2014

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. zapowiedź europejskiej edycji ArcheAge, nadchodzącą premierę WildStar oraz najnowsze doniesienia ze świata World of Warcraft.