Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka EverQuest: The Ruins of Kunark (PC)

EverQuest: The Ruins of Kunark PC

Pierwsze rozszerzenie do wydanego w 1999 roku MMORPG-a pod tytułem EverQuest. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku podstawowej wersji gry, stworzeniem EverQuest: The Ruins of Kunark zajął się zespół Daybreak Game Company.

To jest dodatek do gry EverQuest.

RPG | MMO

PC Windows
Okładka EverQuest: The Ruins of Kunark (PC)

data premiery gry w wersji PC:

25kwietnia2000

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Ruins of Kunark to rozszerzenie znanej gry EverQuest będącej massively online multiplayer cRPG. Udostępnia on cały nowy kontynent zwany Kunark umiejscowiony na południe od Faydwer. Gracz ma dostęp do wszystkich ras i klas postaci plus możliwość wyboru nowej rasy Iksar. Jest to rasa jaszczurów, będących mnichami o charakterze neutralnie/złym. Grę można rozpocząć w każdym z miast lub wiosce na wszystkich kontynentach.

W świecie Kunark stworzono ponad 20 nowych stref poczynając od miejsc przeznaczonych dla początkujących graczy a kończąc na legowiskach smoków. Poszukiwacza przygód czeka bogaty świat lochów, zamków, zaginionych krypt, a nawet światów wykraczających poza wyobraźnię. Przed wędrówką należy się więc dobrze przygotować kupując odpowiedni ekwipunek, ucząc się podstawowych umiejętności i zdobywając doświadczenie na łatwiejszych przeciwnikach.

Między kontynentem Kunark a Antonica i Fayedwer można podróżować drogą morską nowymi statkami. Świat Kunark oddany został bardzo szczegółowo przy użyciu większej ilości polygonów oraz większych tekstur, a animacja obiektów jest dokładniejsza. Dla posiadaczy dodatku ograniczenie na rozwoju postaci wzrosło powyżej 50 poziomu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: tysiące  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Gry podobne do EverQuest: The Ruins of Kunark

Wymagania wiekowe EverQuest: The Ruins of Kunark

12+

Wymagania sprzętowe EverQuest: The Ruins of Kunark

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows 98/Me/2000/XP
  • łącze internetowe
Zapowiedziano nowe dodatki do EverQuest I oraz EverQuest II
Zapowiedziano nowe dodatki do EverQuest I oraz EverQuest II

wiadomość10 sierpnia 2010

Wczoraj pisaliśmy o pierwszych konkretach na temat nowej odsłony cyklu EverQuest. Prace nad tą grą nie oznaczają jednak porzucenia dwóch poprzednich części. Sony Online Entertainment zamierza dalej wspierać i rozwijać te tytuły, czego najlepszym dowodem są ujawnione właśnie nowe dodatki do nich.

Zapowiedziano Everquest Next
Zapowiedziano Everquest Next

wiadomość9 sierpnia 2010

Kila dni temu ujawniono, że popularne MMO zatytułowane EverQuest II przejdzie częściowo na darmowy model finansowy. Okazuje się jednak, że nie jest to największa nowina, jaką miał w zanadrzu zespół Sony Online Entertainment. Na dorocznym zjeździe fanów ujawniono bowiem pierwsze szczegóły dotyczące pełnowymiarowej kontynuacji serii.

EverQuest i EverQuest II doczekają się następnych dodatków
EverQuest i EverQuest II doczekają się następnych dodatków

wiadomość18 sierpnia 2008

Podczas tegorocznej edycji imprezy SOE Fan Faire (14-17 sierpnia) firma Sony Online Entertainment zapowiedziała dwa dodatki Seeds of Destruction i The Shadow Odyssey odpowiednio do EverQuesta i EverQuesta II. Nabywcy któregokolwiek z nich otrzymają także całą zawartość wszystkich wydanych wcześniej do danej gry rozszerzeń oraz egzemplarz Legends of Norrath.

EverQuest: Secrets of Faydwer ukaże się w listopadzie
EverQuest: Secrets of Faydwer ukaże się w listopadzie

wiadomość11 lipca 2007

Pomimo tego, że w ostatnim czasie miłośnicy produkcji MMORPG są zasypywani coraz to nowszymi tytułami, w dalszym ciągu nie słabnie popularność mających już swoje lata gier. Jedną z nich jest EverQuest, który niedługo doczeka się czternastego dodatku. Jego tytuł brzmi Secrets of Faydwer. W trakcie trwającej właśnie imprezy E3 zaprezentowano pierwsze screeny ze wspomnianej produkcji.

Zapowiedziano zestaw EverQuest: The Anniversary Edition
Zapowiedziano zestaw EverQuest: The Anniversary Edition

wiadomość19 marca 2007

Z okazji ósmej rocznicy powstania gry MMO EverQuest Sony Online Entertainment przygotowało prezent dla graczy w postaci zestawu EverQuest: The Anniversary Edition. W jego skład wejdą wszystkie dodatki do gry, które ukazały się do dzisiaj. Premiera przewidziana została na 23 kwietnia, a jego sugerowana cena to 19,99 dolarów.