Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2010, 10:42

Zapowiedziano nowe dodatki do EverQuest I oraz EverQuest II

Wczoraj pisaliśmy o pierwszych konkretach na temat nowej odsłony cyklu EverQuest. Prace nad tą grą nie oznaczają jednak porzucenia dwóch poprzednich części. Sony Online Entertainment zamierza dalej wspierać i rozwijać te tytuły, czego najlepszym dowodem są ujawnione właśnie nowe dodatki do nich.

Wczoraj pisaliśmy o pierwszych konkretach na temat nowej odsłony cyklu EverQuest. Prace nad tą grą nie oznaczają jednak porzucenia dwóch poprzednich części. Sony Online Entertainment zamierza dalej wspierać i rozwijać te tytuły, czego najlepszym dowodem są ujawnione właśnie nowe dodatki do nich.

 

Zapowiedziano nowe dodatki do EverQuest I oraz EverQuest II - ilustracja #1

EverQuest: House of Thule

 

Pierwszy EverQuest otrzyma 12 października nowy dodatek zatytułowany House of Thule. To już siedemnaste rozszerzenie do tej gry. Jego fabuła obraca się wokół tajemniczej choroby powodującej, że możni świata Norrath zapadają w kamienny sen i pomimo starań najwybitniejszych medyków oraz kleryków nie udaje się ich obudzić. Oczywistym jest, że coś złego stało się w świecie snów i to na graczy oczywiście spadnie obowiązek rozwiązania tej zagadki oraz naprawienia sytuacji. Wskazówką jest tajemniczy dom, który pewnego dnia znikąd pojawił się w dżungli Feerrott. Jego wnętrze stało się polem konfliktu pomiędzy trzema bóstwami - Cazic, Terris oraz Władcy Snów Morell. Ich wojna doprowadziła do pomieszania świata rzeczywistego z iluzją, zapełniając świat istotami z koszmarów.

Dodatek House of Thule podniesie maksymalny poziom doświadczenia do dziewięćdziesiątego oraz zaoferuje graczom ponad 800 alternatywnych umiejętności. Gra wzbogacona zostanie o 18 Raid’ów, 12 nowych rejonów, 17 rozbudowanych misji oraz ponad 120 samodzielnych zadań pobocznych. Co więcej, władające magią postacie uzyskają dostęp do ponad 450 dodatkowych zaklęć. Otrzymamy też okazję przystrojenia swojego domostwa kilkuset nowymi obiektami i będziemy mogli wzbudzać zazdrość kolegów zgromadzonymi pod naszym dachem trofeami. Zainteresowanym polecamy zapoznanie się z bogatą galerią screenów z tego dodatku.

 

Zapowiedziano nowe dodatki do EverQuest I oraz EverQuest II - ilustracja #2

EverQuest II

 

EverQuest II otrzyma natomiast dodatek zatytułowany Destiny of Velious. Zaoferuje on graczom możliwość zwiedzenia Wielkiego Pustkowia Velious, gdzie przyjdzie nam przeszukiwać potężne lochy i stawić czoło dzikim bestiom. Rozszerzenie posunie naprzód główną linię fabularną gry. Bliźniacze Miecze Przeznaczenia zostaną pozbawione swojej mocy, co rozpocznie urzeczywistnianie się przepowiedni znanej jako Koniec Wieku.

W dodatku znajdziemy m.in. kilkaset nowych broni, ponad 300 dodatkowych samodzielnych zadań i 4 rozbudowane misje, 100 instancji oraz 6 Raid’ów. Pojawi się możliwość dosiadania latających stworzeń, co nie wpłynie jednak na dostępne do tej pory latające dywany i chmury. Niestety nie wypuszczono na razie żadnych materiałów graficznych. Nie podano również konkretnej daty premiery EverQuest II: Destiny of Velious, ale najnowsze spekulacje sugerują, że dodatek powinien zadebiutować pod koniec tego roku.