Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2016, 14:35

autor: Draug

Wieści ze świata (Titanfall 2, Killer7, Rocket League, EverQuest, Sonic Mania) 5/9/2016

Dziś piszemy o braku Titanfall 2 w subskrypcjach EA i Origin Access, możliwym remake’u Killer7, szczegółach aktualizacji Rumble do Rocket League (data premiery, mikropłatności etc.), 23. dodatku do EverQuest i o gameplayu z gry Sonic Mania. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Titanfall 2 niedostępne w EA / Origin Access (wstępnie)

W ostatnich miesiącach firma Electronic Arts przyzwyczaiła nas, że wszystkie jej nowe gry stają się dostępne w ramach subskrypcji EA Access (na Xboksie One) i Origin Access (na PC). Tymczasem okazuje się, że Titanfall 2 nie zostanie objęty ani jednym, ani drugim abonamentem (przynajmniej nie w tym roku). Oznacza to, że subskrybenci nie mogą liczyć na możliwość wypróbowania wersji trial nowej strzelanki studia Respawn Entertainment przed premierą, wcześniejszy dostęp do pełnej wersji ani na zniżkę przy zakupie gry (dzięki, Gamereactor). Na szczęście jest szansa, że omawiany tytuł trafi do EA / Origin Access jakiś czas po premierze.

Killer7 – Suda51 zainteresowany zrobieniem remake’u

Podczas panelu na targach PAX West Goichi Suda – znany też jako Suda51 – wyjawił, że chodzi mu po głowie odświeżenie gry Killer7 (dzięki, Hardcore Gamer). Mowa tu o klasycznej strzelance typu „celowniczek” (rail shooter) na konsole PlayStation 2 i GameCube, która zadebiutowała w 2005 roku i spodobała się zarówno graczom, jak i krytykom… a jednocześnie wzbudziła sporo kontrowersji. Japoński deweloper skierował pytanie o możliwość przygotowania remastera/remake’u do wydawcy tego tytułu – firmy Capcom – ale nie otrzymał jeszcze odpowiedzi. Przypomnijmy, że Suda51 przygotowuje też obecnie nową wersję innego klasyka ze swojego portfolio – przygodówki The Silver Case.

Wieści ze świata (Titanfall 2, Killer7, Rocket League, EverQuest, Sonic Mania) 5/9/2016 - ilustracja #2

Rocket League – tryb Rumble i mikropłatności 8 września

Studio Psyonix podało bardziej szczegółowe informacje na temat zapowiedzianej prawie miesiąc temu aktualizacji Rumble do Rocket League. Przede wszystkim – trafi ona w ręce graczy 8 września. Poza tym okazuje się, że oprócz tytułowego trybu Rumble (w którym mecze urozmaicą power-upy rozrzucone po boisku), gra doczeka się przy tej okazji również szeregu innych nowości. Na pierwszy plan obok wspomnianego wariantu zabawy wysuwa się tutaj dodanie mikropłatności – podczas zabawy będą pojawiały się losowo skrzynki zawierające kosmetyczne gadżety do modyfikacji samochodów, a do ich otwarcia gracze będą potrzebowali kluczy oferowanych po 1,49 dolara (ok. 6 zł). Przychód ze sprzedaży tych bajerów posłuży do rozkręcania sceny e-sportowej wokół Rocket League, a gracze niezainteresowani takimi zakupami otrzymają możliwość wyłączenia sobie tego elementu gry. Oprócz tego aktualizacja wprowadzi m.in. możliwość wymieniania przedmiotów między graczami, opcję zapisywania ustawień wyglądu pojazdów i czat grupowy. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

EverQuest – Empires of Kunark 23. dodatkiem

Studio Daybreak Game Company zapowiedziało dwudziesty trzeci dodatek do klasycznego MMORPG EverQuest, zatytułowany Empires of Kunark. Skupi się on na tytułowym kontynencie Kunark, wprowadzając m.in. nowe strefy do zwiedzenia, potwory do pokonania i przedmioty do zdobycia, a także odświeżając wygląd rasy Sarnaków. Premierę rozszerzenia zaplanowano na listopad, a szczegółowe informacje na temat jego zawartości zaczną pojawiać się w październiku. Ponadto w nadchodzących tygodniach na graczy będzie czekało sporo różnych promocji (detale tutaj).

Sonic Mania na 12-minutowym gameplayu

Przy okazji targów PAX West serwis Polygon podzielił się 12-minutowym zapisem rozgrywki z gry Sonic Mania (poniżej) – najnowszej odsłony kultowej platformówkowej serii od firmy SEGA, powstającej w duchu klasycznych, 16-bitowych części cyklu z myślą o pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One (premiera w przyszłym roku). Filmik pokazuje dwa środowiska: Green Hill i Studiopolis.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: