Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2016, 13:13

autor: moir

Wzorcowy debiut Legionu i darmowe EVE Online – Wieści MMO (05/09/2016)

Dzisiaj piszemy o debiucie drugiej części dodatku Valencia do Black Desert, wersji trial gry Landmark, masowym banowaniu oszustów w Tibii, braku problemów z serwerami przy premierze World of Warcraft: Legion i o przejściu hardkorowego EVE Online na model free-to-play.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się nowemu dodatkowi do Black Desert, wzorcowej premierze rozszerzenia Legion do World of Warcraft oraz banowaniu oszustów w Tibii.

Black Desert

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami, Black Desert doczekało się kolejnego rozszerzenia (a właściwie drugiej części dodatku Valencia), wprowadzającego do świata gry sporo nowości. Mowa tu nie tylko o kolejnych obszarach, instancjach czy questach – spore zmiany dotknęły przede wszystkim system walk PvP, a dokładniej kary za zabijanie innych graczy. Wisienką na torcie jest rzecz jasna system przebudzenia postaci (po osiągnieciu co najmniej 55. poziomu doświadczenia). Na pierwszy ogień poszedł warrior, który po transformacji będzie mógł władać także dwuręcznym mieczem. Kolejne klasy będą dołączać do puli co dwa tygodnie.

EVE Online

Studio CCP, odpowiedzialne za EVE Online, ogłosiło pod koniec sierpnia, że ich sztandarowy tytuł przejdzie na model free-to-play, co oznacza, że każdy będzie mógł spróbować swoich sił w kosmicznym MMO bez potrzeby ponoszenia żadnych opłat. Gracze zostaną odtąd podzieleni na dwie grupy – Alfa (darmowa) oraz Omega (abonament). Jak łatwo się domyślić, pierwszy rodzaj kont będzie wiązał się z pewnymi ograniczeniami w dostępie do lepszych statków, czy umiejętności. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie w specjalnie przygotowanej przez nas wiadomości.

Landmark

Jeśli są wśród nas tacy, którzy jeszcze nie mieli okazji zaznajomić się bliżej z produkcją studia Daybreak, to właśnie nadszedł najodpowiedniejszy moment. Wszyscy zainteresowani mogą bowiem sięgnąć po darmowego, 10-dniowego triala, który pozwoli dokładnie sprawdzić wszystko, co Landmark ma do zaoferowania.

Tibia

Miniony miesiąc uszczuplił nieco populację graczy w Tibii – jak podają twórcy gry, studio CipSoft, ponad 38,5 tysiąca kont zostało skasowanych za używanie nielegalnego oprogramowania (botów). Jeśli dodać do tego ostatnie problemy z duplikowaniem przedmiotów na kilku serwerach, a także falą niezadowolenia graczy wynikłą z rozszerzenia oferty mikrostransakcji o tzw. przyśpieszacze expa, możemy już chyba mówić o małym kryzysie.

World of Warcraft: Legion

Jesteśmy już po debiucie najnowszego rozszerzenia sztandarowej produkcji studia Blizzard Entertainment. Dodatek zatytułowany Legion został przyjęty przez graczy niezwykle ciepło, na szczególną uwagę zasługuje jednak sam moment jego premiery, który odbył się absolutnie bez żadnych problemów technicznych. Każdy kto grał w jakiekolwiek MMO doskonale wie, jak problematyczne potrafią być pierwsze dni po premierze – mnóstwo lagów, trudności z połączeniem, nieustanne wyłączenia serwerów – to tylko wierzchołek góry lodowej. Amerykański gigant stanął jednak na wysokości zadania, co spotkało się z olbrzymim uznaniem ze strony graczy, którzy wręcz nie mogą się nachwalić twórców.

Warto zaznaczyć w tym miejscu, że pierwszy poziom 110. został osiągnięty w niecałe 5,5 godziny – osiągnięcie przypadło w udziale Europejczykowi. Tymczasem do Paryża zawitała kolejna podobizna Illidiana, który tym razem „zajął” jedną ze ścian Biblioteki Narodowej.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy co da się zrobić.