Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Landmark (PC)

Landmark PC

EverQuest Next Landmark

Sieciowy sandboks osadzony w uniwersum popularnej gry MMO EverQuest i stanowiący niejako poboczną produkcję, powstałą przy okazji prac nad oficjalną kontynuacją serii.

Symulacje | sandbox | kooperacja | MMO | crafting

Gra przestała działać 21 lutego 2017

PC Windows
Okładka Landmark (PC)

data premiery gry w wersji PC:

10czerwca2016

Steam

10czerwca2016

premiera światowa

Gra Landmark przestała działać

21lutego2017

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Landmark to poboczna produkcja, którą studio Daybreak Game Company stworzyło przy okazji prac nad grą MMORPG EverQuest Next. Landmark to sieciowy sandbox skupiający się przede wszystkim na budowaniu i odkrywaniu dostępnego świata.

Główne założenia tytułu do złudzenia przypominają te zawarte w grze Minecraft. Twórcy oddali do dyspozycji graczy rozległe uniwersum, które mogą oni rozwijać i kreować według własnego uznania. Sama rozgrywka sprowadza się do eksploracji świata oraz tworzenia nowych budowli za pomocą zebranych materiałów.

Zabawę w Landmark rozpoczynamy od wykreowania własnej postaci, którą będziemy mogli następnie przenieść do EverQuest Next. W miarę postępów w grze otrzymujemy dostęp do coraz to lepszych narzędzi, by z ich pomocą tworzyć jeszcze wspanialsze konstrukcje. Nasze posiadłości możemy połączyć ze sobą specjalną siecią teleportów, co znacznie ułatwi i skróci czas podróży pomiędzy nimi. W produkcji nie mogło zabraknąć również systemu osiągnięć, dzięki któremu możemy porównać jak wypadają nasze wyniki na tle graczy z całego globu.

Ideą przewodnią Landmark jest wykorzystanie kreatywności i pomysłów graczy. Deweloperzy obiecują, że przeniosą do świata EverQuest Next wszystkie najciekawsze budowle stworzone przez użytkowników w ramach Landmark. Najzdolniejsi twórcy mają ponadto okazje sprzedawać zaprojektowane przez siebie dobra i nieruchomości za pomocą Player’s Studio, gdzie walutą są prawdziwe pieniądze.

Graficznie Landmark prezentuje się bardzo dobrze i jest utrzymane w klimacie fantasy. Zarówno animacje, jak i modele poszczególnych postaci oraz otoczenia wykonane są starannie i z dbałością o szczegóły. Całość działa w oparciu o autorski silnik studia Daybreak – ForgeLight Engine. Dzięki temu wszystko, co zobaczymy w Landmarku, będzie wyglądało dokładnie tak samo jak w EverQuest Next.

Twórcy umieścili w Landmark wiele elementów charakterystycznych dla typowych produkcji MMO. Gracze mają dostęp do listy przyjaciół oraz panelu gildii, czatu głosowego i tekstowego, a także narzędzi umożliwiających nagrywanie i odtwarzanie całego procesu powstawania poszczególnych budowli.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.9 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Landmark

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Landmark

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 2.5 GHz
 • 8 GB
 • karta grafiki 896 MB GeForce 275 GTX/1 GB Radeon HD 4890 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 2.66 GHz/AMD Phenom II X6 2.7 GHz
 • 8 GB
 • karta grafiki 1 GB GeForce 560 GTX/Radeon HD 6870 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
Rewolucja w Guild Wars 2 i wysyp wideo z TESO – Wieści MMO (28/02/2017)
Rewolucja w Guild Wars 2 i wysyp wideo z TESO – Wieści MMO (28/02/2017)

wiadomość28 lutego 2017

Dziś przyglądamy się pożegnaniu gry Landmark, zmianom mechaniki umiejętności w Guild Wars 2, wczesnemu dostępowi do debiutującego 6 marca Revelation Online, a także najnowszym doniesieniom ze świata The Elder Scrolls Online (np. gameplay z dodatku Morrowind).

Serwery Landmark zostaną zamknięte 21 lutego
Serwery Landmark zostaną zamknięte 21 lutego

wiadomość6 stycznia 2017

Zespół Daybreak Game Company ogłosił, że serwery sieciowego sandboksa Landmark zostaną zamknięte w przyszłym miesiącu. Deweloper zamierza skoncentrować się teraz na swoich innych, bardziej popularnych projektach.

Wzorcowy debiut Legionu i darmowe EVE Online – Wieści MMO (05/09/2016)
Wzorcowy debiut Legionu i darmowe EVE Online – Wieści MMO (05/09/2016)

wiadomość5 września 2016

Dzisiaj piszemy o debiucie drugiej części dodatku Valencia do Black Desert, wersji trial gry Landmark, masowym banowaniu oszustów w Tibii, braku problemów z serwerami przy premierze World of Warcraft: Legion i o przejściu hardkorowego EVE Online na model free-to-play.

Landmark - sandboksowy spin-off serii EverQuest ukaże się 10 czerwca
Landmark - sandboksowy spin-off serii EverQuest ukaże się 10 czerwca

wiadomość29 maja 2016

Studio Daybreak Game Company poinformowało, że pełna wersja tworzonej od kilku lat gry Landmark zadebiutuje na PC-tach 10 czerwca bieżącego roku. Posiadacze zestawów Founder's Pack Trailblazer, Explorer i Settler automatycznie otrzymają dostęp do gry, a pozostałe osoby będą musiały zapłacić 9,99 dolarów.

Prace nad EverQuest Next wstrzymane. Landmark nadal w produkcji
Prace nad EverQuest Next wstrzymane. Landmark nadal w produkcji

wiadomość11 marca 2016

Prace nad MMORPG EverQuest Next zostały ostatecznie wstrzymane. Studio Daybreak stwierdziło, że produkcja nie spełniła pokładanych w niej nadziei. Deweloeprzy nadal planują jednak opublikować sandbokosowy spin-off gry pod tytułem Landmark.