Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2016, 11:04

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Landmark - sandboksowy spin-off serii EverQuest ukaże się 10 czerwca

Studio Daybreak Game Company poinformowało, że pełna wersja tworzonej od kilku lat gry Landmark zadebiutuje na PC-tach 10 czerwca bieżącego roku. Posiadacze zestawów Founder's Pack Trailblazer, Explorer i Settler automatycznie otrzymają dostęp do gry, a pozostałe osoby będą musiały zapłacić 9,99 dolarów.

Po kilku latach produkcji Landmark zbliża się do mety. - Landmark - minecraftowy spin-off serii EverQuest ukaże się 10 czerwca - wiadomość - 2016-05-29
Po kilku latach produkcji Landmark zbliża się do mety.

Kilka miesięcy temu okazało się, że prace nad MMORPG EverQuest Next zostały wstrzymane. Na szczęście to samo nie spotkało gry Landmark, będącej swego rodzaju spin-offem serii EverQuest, która jest już na ukończeniu i wkrótce deweloperzy ze studia Daybreak Game Company wypuszczą na rynek jej pełną wersję. Na forum projektu ujawniono, że oficjalna premiera odbędzie się 10 czerwca. Osoby, które uczestniczyły w testach alfa i beta jako posiadacze zestawu Founder's Pack Trailblazer, Explorer lub Settler, automatycznie otrzymają ostateczne wydanie. Dodatkowo w pierwszym przypadku dostęp zostanie przyznany 48 godzin wcześniej, czyli 8 czerwca. Pozostałe osoby będą musiały wydać 9,99 dolarów, a więc około 39 zł.

Zestawy Founder’s Packs sprzedawane będą jeszcze do 6 czerwca. Jest to więc ostatni dzwonek na zakup najdroższej, wycenionej na 99,99 dolarów (niecałe 400 zł) paczki, dzięki której Wasze imię i nazwisko może się znaleźć w napisach końcowych gry. By załapać się na to wyróżnienie, należy oczywiście posiadać rzeczony pakiet i zapisać się w tym miejscu do 30 czerwca.

Landmark - minecraftowy spin-off serii EverQuest ukaże się 10 czerwca - ilustracja #2
Landmark - minecraftowy spin-off serii EverQuest ukaże się 10 czerwca - ilustracja #3

Landmark to sieciowy sandbox stworzony przez studio Daybreak Game Company. Tytuł najłatwiej porównać do słynnego Minecrafta, gdyż podobnie jak w nim zabawa polega przede wszystkim na budowaniu. Podczas rozgrywki pozyskujemy rozmaite surowce, które następnie wykorzystujemy do tworzenia mniejszych i większych konstrukcji. Oczywiście w grze obecny jest również system craftingu pozwalający na wytwarzanie przedmiotów, np. stołu, który umieścimy w postawionym domie czy też lepszych narzędzi, przyśpieszających wydobywanie surowców.