Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2016, 09:47

autor: Góral

Dragon Quest Builders za kilka miesięcy trafi do Europy

Firma Square Enix poinformowała, że dostępna obecnie tylko w Japonii gra Dragon Quest Builders ukaże się w październiku bieżącego roku w Europie. Tytuł dostępny będzie na konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita.

W lipcu 2015 roku firma Square Enix zapowiedziała grę Dragon Quest Builders, która ukazała się 28 stycznia bieżącego roku w Japonii. Do tej pory nie wiedzieliśmy, czy tytuł kiedykolwiek pojawi się w Europie, ale ostatnio wydawca ujawnił na blogu PlayStation, że produkcja pojawi się na Starym Kontynencie w październiku, w wersji na konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita. Na sprzęcie stacjonarnym dostępne ma być zarówno pudełkowe, jak i cyfrowe wydanie, natomiast posiadacze handhelda muszą zadowolić się edycją z PlayStation Store. Nie znamy jeszcze polskiej ceny gry, ale w sklepie Square Enix można ją zamówić za 59,99 euro, czyli około 260 zł. Powyżej obejrzycie jeszcze najnowszy zwiastun Dragon Quest Builders.

Dragon Quest Builders to odpowiedź Square Enix na Minecrafta. - Dragon Quest Builders za kilka miesięcy trafi do Europy - wiadomość - 2016-05-29
Dragon Quest Builders to odpowiedź Square Enix na Minecrafta.
Dragon Quest Builders w skrócie:
  • gra na konsole PlayStation 4, PlayStation Vita oraz PlayStation 3 (ostatnia edycja nie będzie u nas dostępna);
  • ukaże się w Europie w październiku bieżącego roku;
  • tytuł dostępny będzie w wersji pudełkowej i cyfrowej na PS4 i tylko cyfrowej na PSV.

Dragon Quest Builders jest kolejną odsłoną słynnego cyklu japońskich gier RPG, przy czym tym razem postanowiono stworzyć swego rodzaju konkurenta dla Minecrafta. Historia jest alternatywną wersją jedynki. Gracze trafiają do królestwa, które zostało zniszczone, gdyż bohater pierwszej części nie pokonał Dragonlorda, a zamiast tego wszedł z nim w układ. Osoby, którym udało się przeżyć nie znają już pojęcia kreatywności i mieszkają w ruinach. Z pomocą przychodzimy my, gdyż jako legendarny konstruktor musimy odbudować królestwo.

Kampania fabularna oferuje wszystko to, co lubimy w jRPG-ach – musimy więc wykonywać misje główne, liczne zadania poboczne przydzielane przez postacie NPC, trzeba też walczyć z napotkanymi przeciwnikami oraz budować. System umożliwia tworzenie właściwie wszystkiego, co przyjdzie nam do głowy z dostępnych w grze bloków – zupełnie jak w wielkim hicie studia Mojang.

Dragon Quest Builders za kilka miesięcy trafi do Europy - ilustracja #2
Dragon Quest Builders za kilka miesięcy trafi do Europy - ilustracja #3