Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2015, 09:57

autor: Góral

Dragon Quest Builders - Square Enix rzuca wyzwanie Minecraftowi

Firma Square Enix tej zimy wyda w Japonii grę Dragon Quest Builders na konsole PlayStation 4, PlayStation 3 i PlayStation Vita. Będzie to połączenie produkcji z gatunku RPG z Minecraftem.

Firma Square Enix ujawniła kolejną produkcję z serii Dragon Quest. Tym razem będziemy mieć do czynienia ze spin-offem stającym w szranki z Minecraftem. Mowa o Dragon Quest Builders na konsole PlayStation 3, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Niestety obecnie nie wiemy zbyt wiele o tym projekcie. Na stronie gry zaprezentowano tylko jedną grafikę, przedstawiającą lokację stworzoną z bloków oraz „zwyczajne”, nie kanciaste postacie, w tym smoki oraz herosa stojącego na pierwszym planie. W serwisie Siliconera zdradzono także, że akcja rozegra się w krainie Alefgard, znanej z pierwszej odsłony cyklu. Miejsce to zostało opanowane przez Dragonlorda, a naszym zadaniem będzie przywrócenie dawnego ładu. Podobnie jak w produkcji studia Mojang, możliwe ma być dowolne kształtowanie terenu, przy użyciu różnego rodzaju bloków. Ważnym aspektem będzie jednak sama historia, w związku z czym tytuł określono mianem „block-make RPG”.

Dragon Quest Builders to minecraftowe RPG. - Dragon Quest Builders - Square Enix rzuca wyzwanie Minecraftowi - wiadomość - 2015-07-09
Dragon Quest Builders to minecraftowe RPG.
Dragon Quest Builders w skrócie:
  • Gatunek: block-make RPG, czyli połączenie Minecrafta z RPG
  • Deweloper: Armor Project / Bird Studio
  • Wydawca: Square Enix
  • Data premiery: zima 2015 roku (Japonia)
  • Platformy sprzętowe: PS3, PS4, PSV

Produkcja zadebiutuje w Japonii tej zimy i nie wiemy, czy Square Enix wyda ją poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni. Wziąwszy jednak pod uwagę fakt, jaką popularnością cieszy się Minecraft w USA i Europie, można śmiało zakładać, że prędzej czy później tytuł trafi do krajów anglojęzycznych.

Przy okazji warto wspomnieć, że Dragon Quest to nie jedyna znana marka, z której postanowiono wykreować „minecraftową” produkcję. Całkiem niedawno firma Warner Bros. Interactive Entertainment zapowiedziała bowiem LEGO Worlds, które można już nabyć w ramach wczesnego dostępu w sklepie Steam.

Dragon Quest to jedna z najsłynniejszych japońskich serii gier wideo. Pierwsza odsłona cyklu ukazała się jeszcze w 1986 roku na konsoli NES, a w późniejszych latach doczekaliśmy się szeregu kolejnych części. W październiku bieżącego roku w Europie ukazać ma się Dragon Quest Heroes – spin-off wykorzystujący mechanizmy rozgrywki z serii Dynasty Warriors.