Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 lipca 2015, 09:53

Ted 2, Lost River - weekendowe premiery filmowe

Drugi weekend lipca przynosi 5 premier. Dwie największe to Ted 2 i reżyserski debiut Ryana Goslinga, film Lost River. Prócz tego do kin wejdzie chińska efektowna produkcja Wojna imperiów i dwie inne propozycje.

Ted 2

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Pierwszemu Tedowi zarzucano recykling żartów i motywów z kreskówki Family Guy, której twórcą jest reżyser filmu Seth MacFarlane. To jednak nie przeszkodziło pierwszej części filmu o wulgarnym misiu być bardzo zabawną komedią, tytułem w sam raz na lato. Osią fabularną kontynuacji jest fakt, że miś Ted i jego narzeczona Tami Lynn biorą ślub i chcą adoptować dziecko, ale oczywiście pluszak musi najpierw przekonać sąd, że jest istotą ludzką, a nie jedynie żywą zabawką. Miejsca do żartów bez wątpienia będzie znowu mnóstwo, ale krytycy nie są przychylni sequelowi. Zarzucają filmowi gorsze żarty, zbyt dużą ilość wulgaryzmów bez powodu i brak czegoś, co zastąpiłoby efekt zaskoczenia obecny z oryginale. Jestem jednak pewien, że Ted 2 mimo wszystko przyciągnie widzów do kin i że będą się dobrze bawić.

  1. Reżyseria: Seth MacFarlane
  2. Grają: Mark Wahlberg, Amanda Seyfried, głos Setha MacFarlane’a

Lost River

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Reżyserski debiut Ryana Goslinga ma na karku ponad rok – jego premiera odbyła się w zeszłym roku na festiwalu w Cannes. Do naszych kin trafia dopiero teraz i widzowie będą mieli okazję przekonać się, czy Gosling jest równie dobrym reżyserem, co aktorem i czy jego przyjaźń z twórcą Drive, Nicholasem Windingiem Refnem, nie wpływa zbyt mocno na strukturę obrazu. Lost River to senna, lynchowska wizja Detroit, niegdyś wspaniałej metropolii, która obecnie upadła i zmusza Billy i jej nastoletniego syna Bonesa do parania się pracą, na którą normalnie by nie spojrzeli. Mroczny dom uciech, ciężka fizyczna harówka, niebezpieczni ludzie i tajemniczy podwodny świat. Czy udało się to połączyć w sensowną całość? Podobno filmowi Goslinga brakuje głębi i przesłania, ale jest przy tym nieprzyzwoicie urodziwy. Zainteresowani?

  1. Reżyseria: Ryan Gosling
  2. Grają: Christina Hendricks, Saoirse Ronan, Iain DeCaestecker

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Wojna imperiów (chińska superprodukcja z Jackie'em Chanem i Johnem Cusakiem),
  2. Sens życia oraz jego brak (węgierski komediodramat o pewnym trzydziestolatku, który pragnie zmienić swoje życie),
  3. Cena sławy (dwóch drobnych cwaniaczków postanawia ukraść trumnę z ciałem właśnie zmarłego Charliego Chaplina).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.