Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4PS3
Okładka Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below (PC)

Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below

Trójwymiarowa gra akcji z elementami RPG, oparta na znanej serii jRPG Dragon Quest. Produkcja posiada własną oryginalną historię, niepowiązaną bezpośrednio z którąkolwiek częścią cyklu.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | elementy RPG | slasher

Okładka Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below (PC)

data premiery gry:

26lut2015

PS4 PS3

3gru2015

PC

Dragon Quest Heroes: The World Tree’s Woe and the Blight Below na PS4, PC i PS3 to trójwymiarowa gra akcji z elementami RPG, oparta na legendarnej serii jRPG Dragon Quest. Na zlecenie koncernu Square Enix produkcję przygotowała firma Koei Temco oraz studio Omega Force. Deweloperzy odpowiadają za stworzenie gier spod szyldu Dynasty Warriors, a także jego licznych spin-offów korzystających z licencji popularnych marek, takich jak One Piece, Gundam czy The Legend of Zelda.

W przeciwieństwie do innych produkcji korzystających z formuły Dynasty Warriors, Dragon Quest: Heroes posiada własną oryginalną historię, niepowiązaną bezpośrednio z którąkolwiek częścią Dragon Questa. Oczywiście w trakcie zabawy spotkamy wiele znanych twarzy oraz stworów, ale główne postacie zostały od podstaw stworzone z myślą o nowej grze. Tradycyjnie dla Dragon Questa, bohaterów oraz większość ze spotykanych w trakcie rozgrywki potworów zaprojektował znany mangaka, Akira Toriyama.

Dragon Quest Heroes na platformie PS4, PC i PS3 jest trójwymiarowym hack'n'slashem stawiającym na widowiskową i szybką akcję. Oznacza to, że na ekranie walczymy z dziesiątkami przeciwników naraz, przemierzając duże i otwarte lokacje. W trakcie rozgrywki zmierzymy się też z ogromnymi bossami, których pokonanie będzie wymagać nieco bardziej zaawansowanej strategii. Bohaterowie dysponują różnymi atakami i specjalnymi umiejętnościami oraz potrafią blokować oraz unikać wymierzonych w nich ciosów. W trakcie zabawy zdobywają także doświadczenie pozwalające odblokować nowe zdolności.

Oprawa graficzna jest kreskówkowa i stara się wiernie przenieść w trzeci wymiar projekty Akiry Toriyamy. Dzięki temu, że tytuł od podstaw był przygotowywany z myślą o Xboksie One i PlayStation 4, twórcy mogli zastosować wcześniej niedostępne im sztuczki techniczne oraz zwiększyć liczbę przebywających jednocześnie na ekranie przeciwników, a także wprowadzić nowe efekty graficzne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below

Klasyfikacja PEGI Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i7-870 2.8 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450/Radeon HD 5770 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i7-2600 3.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650/Radeon HD 7870 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Seria Dragon Quest trafi na Nintendo Switch
Seria Dragon Quest trafi na Nintendo Switch

wiadomość13 stycznia 2017

Do posiadaczy konsoli Nintendo Switch trafi nie tylko dziesiąta i jedenasta odsłona cyklu Dragon Quest, ale także specjalna wersja spin-offów z podserii Dragon Quest Heroes.

Wieści ze świata (World of Tanks, Dragon Quest Heroes, The Witness) 20/11/2015
Wieści ze świata (World of Tanks, Dragon Quest Heroes, The Witness) 20/11/2015

wiadomość20 listopada 2015

Dziś piszemy m.in. o zapowiedzi otwartych beta-testów World of Tanks na PS4, potwierdzeniu wersji PC gry Dragon Quest Heroes oraz nowych materiałach w temacie The Witness. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below zmierza na PC
Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below zmierza na PC

wiadomość13 listopada 2015

Dzięki błędowi administratorów usługi Steam dowiedzieliśmy się, że japońska gra akcji Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below zostanie przeniesiona na pecety.

Dragon Quest Heroes zmierza do Europy i USA
Dragon Quest Heroes zmierza do Europy i USA

wiadomość25 lutego 2015

Na dzień przed oficjalną premierą gry Dragon Quest Heroes w Azji, firma Square Enix zapowiada, że produkcja pojawi się również w europejskich i amerykańskich sklepach. Tytuł jest zręcznościowym spin-offem popularnego cyklu RPG, który został przygotowany przez twórców serii gier akcji Dynasty Warriors.

PS4
PS3
PC