Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPS4PS3PSV
Okładka Warriors Orochi 3 Ultimate (XONE)
OkładkaWarriors Orochi 3 Ultimate (XONE)

Warriors Orochi 3 Ultimate

Musou Orochi 2 Ultimate

Ulepszona i rozbudowana wersja popularnego trzecioosobowego slashera, łączącego w jednym uniwersum postacie pochodzące z dwóch popularnych serii: Dynasty Warriors i Samurai Warriors.

Akcji | TPP | hack'and'slash | na 2 osoby | crossover | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Warriors Orochi 3 Ultimate Premiera

26wrz2013

PS3 PSV

26cze2014

PS4

2wrz2014

XONE

Warriors Orochi 3 Ultimate to wzbogacona wersja popularnego cross-overowego slashera, łączącego postacie pochodzące z dwóch popularnych serii Dynasty Warriors i Samurai Warriors. Jest to trzecia już edycja gry, znanej w rodzimej Japonii jako Musou Orochi 2 Ultimate, która ukazała się pierwotnie w grudniu 2011 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, a w międzyczasie doczekała się jeszcze wersji Hyper, wydanej na Nintendo WiiU.

W grze po raz kolejny zostaje przywrócony do życia okrutny bóg Orochi, którego jedynym celem jest zniszczenie ludzkości. Bohaterowie znani z Trzech Królestw oraz ery Sengoku po raz kolejny muszą się przeciwstawić jego tyranii walcząc ramię w ramię ze złem. Rozgrywka polega tradycyjnie na walce z legionami wrogów oraz wykonywaniu powierzonych nam misji. Walczymy w trybie TPP, za pomocą trzech rodzajów ataków: szybkich, silnych oraz specjalnych. Każda z postaci posiada własny wachlarz ciosów, zaś do bitwy wybieramy kilku wojowników, pomiędzy którymi możemy przełączać się w czasie zabawy. Oprócz szeregowych żołnierzy na naszej drodze stają też znacznie silniejszy dowódcy i oficerowie oraz postacie generałów, posiadające podobne zdolności i siłę co gracze.

Walka w grze jest prosta i schematyczna, wymaga jednak odpowiedniego zarządzania postacią. Oprócz samej walki, musimy też zajmować punkty na mapie i ustawicznie dbać o morale wojska. Możemy także przejmować cudze forty, czy motywować sprzymierzone armie do boju. W zależności od wybranej mapy i poziomu trudności, czeka na nas lekka rozrywka polegająca na sprawnej eliminacji setek nacierających wrogów lub nieco bardziej skomplikowana i wymagająca taktycznego myślenia gra akcji. Poszczególne, odwzorowane w grze mapy zapożyczono z Dynasty Warriors 7, Samurai Warriors 3, a także poprzednich odsłon serii Warriors Orochi.

W porównaniu z poprzednimi odsłonami gry, nowa edycja oferuje szereg drobnych zmian w mechanice rozgrywki i przede wszystkim całkiem nową zawartość. Zobaczymy więc nowe umiejętności i opcje modyfikowania broni, nowe areny i nieobecnych wcześniej bohaterów. Wśród nich znaleźli się m.in. Kasumi z Dead or Alive 5, Sophitia Alexandra z Soulcalibur IV, Sterkenburg Cranach z Atelier Meruru oraz pięć zupełnie nowych postaci. Fabułę gry wzbogacono o dwie historie główne oraz szereg wątków pobocznych. Do listy trybów gry dołączył znany z wersji Hyper tryb Duel Mode, w którym walczą ze sobą dwie trzyosobowe ekipy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 5,9 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Warriors Orochi 3 Ultimate

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Warriors Orochi 3 Ultimate Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 4

PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft XBOX ONE

Xbox One

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS4
PS3
PSV
XONE