Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PSVPS3Switch
Okładka Samurai Warriors 4 (PSV)
OkładkaSamurai Warriors 4 (PSV)

Samurai Warriors 4

Samurai Warriors 4 DX

Samurai Warriors 4 to następna część serii gier akcji TPP poświęconej samurajom, w której wcielamy się w autentyczne postacie, biorąc udział w historycznych wydarzeniach z dziejów Japonii.

Akcji | TPP | hack'and'slash | beat 'em up | na 2 osoby | kooperacja | samuraje | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Samurai Warriors 4 Premiera

20mar2014

PS3 PSV

4wrz2014

PS4

14mar2019

Switch

Samurai Warriors 4 to kolejna odsłona zapoczątkowanej w 2004 roku serii gier akcji TPP z samurajami w roli głównej. Za jej powstanie odpowiada, tak jak dotychczas, studio Omega Force, znane przede wszystkim ze zbliżonej gatunkowo serii Dynasty Warriors. Czwarta część ma charakter jubileuszowy i wiele zastosowanych w niej rozwiązań nawiązuje do korzeni cyklu.

Zgodnie z tradycją, omawiana produkcja zabiera nas w burzliwe czasy feudalnej Japonii i ukazuje wydarzenia prowadzące do zjednoczenia kraju (odwzorowane z wiernością historycznym realiom). Fabułę w Samurai Warriors 4 śledzimy z perspektyw różnych postaci, w zależności od wybranej kampanii. Wśród protagonistów znajdziemy między innymi Yukimurę Sanadę, osławionego samuraja znanego jako „szkarłatny demon wojny”, oraz jego brata Nobuyukiego (walczącego po przeciwnej stronie barykady). Łączna liczba grywalnych bohaterów wynosi 50 – mamy tu do czynienia z historycznym sławami, takimi jak Mitsunari Ishida, Hanbei Takenaka, Yoshitsugu Otani, Inahime, Kanbei Kuroda, Goemon Ishikawa czy Musashi Miyamoto.

Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich odsłonach, gra skupia się na toczeniu starć, począwszy od małych potyczek, a skończywszy na bitwach na wielką skalę. Jeśli chodzi o model rozgrywki, stosunkowo świeżym patentem (dotąd zastosowanym w serii tylko raz, w Samurai Warriors: Chronicles) jest tutaj możliwość wybrania dwóch wojowników do każdego etapu i swobodnego przełączania się między nimi podczas zabawy. Nowość absolutną stanowi natomiast opcja stworzenia od podstaw własnej postaci i rozegrania przy jej użyciu odrębnej kampanii, składającej się z ciągu zróżnicowanych zadań.

Oprawa graficzna uległa wyraźnej poprawie od czasu wydania poprzedniej części, choć wciąż nie można mówić o warstwie wizualnej, która zapierałaby dech. Jednak trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę skalę bitew zaprezentowanych w tytule i liczbę postaci pojawiających się jednocześnie na ekranie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Samurai Warriors 4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS3
PSV
PS4
Switch