Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2015, 10:10

autor: Adrian Werner

Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below zmierza na PC

Dzięki błędowi administratorów usługi Steam dowiedzieliśmy się, że japońska gra akcji Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below zostanie przeniesiona na pecety.

Ostatnie lata to okres coraz częstszego przenoszenia japońskich konsolowych marek na pecety. Najnowszym przykładem tego trendu jest gra Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below. Sposób ujawnienia wydania komputerowego był dosyć nietypowy. Reklama zachęcająca do kupienia go w preorderze pokazała się bowiem w usłudze Steam i to pomimo faktu, że produkcja nie jest jeszcze widoczna w bazie gier. Dzięki temu błędowi dowiedzieliśmy się o istnieniu konwersji przed jej oficjalną zapowiedzią przez firmę Square Enix.

Niestety, na razie nie wiemy praktycznie nic na temat wydania pecetowego. Nie znamy ceny, daty premiery, ani ewentualnych zmian w porównaniu z wersją konsolową. Mamy nadzieję, że wydawca nie każe nam długo czekać na pierwsze konkrety.

Reklama preordera w Steam. - Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below zmierza na PC - wiadomość - 2015-11-13
Reklama preordera w Steam.

Przypomnijmy, że Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below zadebiutowało w Azji w lutym tego roku, w wersjach przeznaczonych na PlayStation 3 i PlayStation 4. Do sklepów w Stanach Zjednoczonych i Europie gra trafiła w zeszłym miesiącu, ale wyłącznie w formie wydania na najnowszą konsolę firmy Sony.

Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below łączy świat i postacie znane z klasycznej serii jRPG Draqon Quest z nastawioną na walkę z tłumami wrogów rozgrywkę wzorowaną na cyklu Dynasty Warriors. Projekt opracowało zresztą znane z drugiej z tych marek studio Omega Force. Podczas zabawy gracz eksploruje duże otwarte lokacje, toczy bitwy z dziesiątkami nieprzyjaciół i co pewien czas musi także zmierzyć się z potężnymi bossami.

Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below okazało się sporym sukcesem, gromadząc pokaźny zestaw pozytywnych recenzji i osiągając dobre wyniki finansowe. W Azji w ciągu pierwszego tygodnia od premiery sprzedano prawie 600 tysięcy egzemplarzy gry. Nikt nie był więc zaskoczony, gdy w kwietniu tego roku firma Square Enix zapowiedziała kontynuację zatytułowaną Dragon Quest Heroes II: Twins Kings and Ending of the Prophecy. Trafi ona w przyszłym roku na PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita.

  1. Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below – oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below

Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below