Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2017, 06:55

autor: Ender

Seria Dragon Quest trafi na Nintendo Switch

Do posiadaczy konsoli Nintendo Switch trafi nie tylko dziesiąta i jedenasta odsłona cyklu Dragon Quest, ale także specjalna wersja spin-offów z podserii Dragon Quest Heroes.

Podczas specjalnej konferencji przedstawiającej konsolę Nintendo Switch firma Square Enix zapowiedziała kilka tytułów, które pojawią się na nowym systemie. Wśród nich znaleźli się również przedstawiciele popularnego cyklu jRPG Dragon Quest. Do posiadaczy Switcha trafi zarówno dziesiąta jak i jedenasta odsłona tej serii.

Dragon Quest X na Nintendo Switch będzie odświeżoną wersją oryginału, który ukazał się w 2012 roku na komputerach PC i konsoli Wii. Produkcja jest klasycznym MMO i do tej pory nie została wydana na Zachodzie na żadnej ze wspieranych platform sprzętowych. Informacje zawarte w zapowiedzi wskazują na to, że nic raczej nie zmieni się w tej kwestii w przyszłości i port tytułu zadebiutuje jedynie w Japonii. Inaczej sprawa przedstawia się z Dragon Questem XI, który zapowiedziany został kilka miesięcy temu na PlayStation 4 i 3DS-a. Wiemy, że oba te systemy otrzymają zupełnie inne wersje gry, różniące się między sobą oprawą graficzną oraz modelem rozgrywki. Biorąc pod uwagę możliwości i moc Switcha możemy śmiało przypuszczać, że pojawi się na nim wersja korzystająca z silnika Unreal Engine 4, która równocześnie opublikowana zostanie także na platformie Sony.

Square Enix potwierdziło również, że na konsoli pojawi się specjalna edycja Dragon Quest Heroes, a więc spin-offu marki, stworzonego przez deweloperów Dynasty Warriors ze studia Omega Force. Kompilacja Dragon Quest Heroes I & II zawierać będzie pierwszą i drugą część tej serii, które wzbogacone zostaną o elementy unikalne dla konsoli Switch.

Dokładne daty premiery wszystkich wymienionych gier pozostają wciąż tajemnicą, ale powinniśmy oczekiwać ich jeszcze w tym roku.