Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2017, 06:53

autor: Movis

FIFA pojawi się na Nintendo Switch

Popularna seria piłkarska FIFA będzie dostępna na Switch jeszcze w tym roku. Choć informacji jest niewiele, tytuł ma umożliwić grę w każdym miejscu, zarówno w domu, jak i poza nim.

W trakcie konferencji Nintendo dotyczącej konsoli Switch na scenę zawitał wicedyrektor Electronic Arts – Patrick Söderlund. Ogłosił on współpracę między firmami – na najnowszym sprzęcie japońskiego giganta ma bowiem zagościć piłkarski symulator FIFA. Premiera gry odbędzie się jeszcze w tym roku, a produkcja ma być budowana specjalnie z myślą o Switchu (choć prawdopodobny wydaje się też zmodyfikowany port FIFA 17). Söderlund dużo wspominał o grze poza domem, na wakacjach a nawet w parku, co jest zgodne z unikalnymi cechami konsoli. Piłkarskie emocje będzie więc można przeżywać w każdym miejscu, zarówno samotnie, jak i z przyjaciółmi. Wypowiedź sugerowała, że gra położy duży nacisk na aspekt socjalny, a gracze „mają pozostać połączeni z innymi” nawet w konfiguracji mobilnej.

Nie została ogłoszona data premiery, choć dalszych informacji możemy się spodziewać w nadchodzących miesiącach.

 FIFA pojawi się na Nintendo Switch - ilustracja #1

Ostatnia aktualizacja: 2017-01-13

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach