Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPSVPS3SwitchPS4
Okładka Dragon Quest Heroes II (PC)

Dragon Quest Heroes II

Gra akcji wzbogacona licznymi elementami RPG. Podobnie jak poprzedni tytuł z serii, jest to spin-off popularnej marki Dragon Quest studia Square Enix i choć stawia na podobny klimat, oferuje kilka nowych rozwiązań.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | elementy RPG | kooperacja | slasher

Okładka Dragon Quest Heroes II (PC)

data premiery gry:

27maj2016

PS3 PS4 PSV

3mar2017

Switch

25kwi2017

PC

Dragon Quest Heroes II jest kontynuacją ciepło przyjętego slashera będącego spin-offem legendarnego cyklu Dragon Quest. Pieczę nad grą sprawowało studio Omega Force – zespół znany jest przede wszystkim dzięki seriom Dynasty Warriors oraz Samurai Warriors. Produkcja trafiła na wiele platform – na ich liście pojawia się między innymi PC, PS4 itd..

Fabuła

Akcja Dragon Quest Heroes II rozgrywa się w świecie siedmiu królestw, nad którym zawisło widmo przepowiedzianej w proroctwie wojny. Bohaterom z różnych krain nie pozostało nic innego, jak połączyć siły i podjąć próbę przywrócenia dawnego ładu i porządku. Opowiedziana w grze historia nawiązuje do wydarzeń, w jakich braliśmy udział w poprzedniczce, jednak nie jest bezpośrednio powiązana z fabułą głównej osi serii. Niemniej, choć na pierwszym planie znaleźli się nowi bohaterowie (Lazarel oraz Teresa), fani cyklu bez trudu rozpoznają znajome twarze (takie jak choćby Carver, Maribel, Angelo czy Gabo).

Mechanika

Podobnie jak pierwsza odsłona cyklu, Dragon Quest Heroes II czerpie garściami z dorobku studia Omega Force. Mamy zatem do czynienia z grą akcji, w której trup ściele się niezwykle gęsto – osią rozgrywki są bowiem starcia z hordami przeciwników, z jakimi walczymy przy użyciu rozbudowanego arsenału i szerokiego wachlarza specjalnych ciosów i umiejętności. Oprócz standardowych oponentów, nierzadko przychodzi nam stawać twarzą w twarz z bossami, których pokonanie wymaga opracowania skutecznej taktyki działania. Produkcja wprowadza szereg zmian i usprawnień nie tylko w stosunku do poprzedniczki, lecz także w porównaniu z pozostałymi dziełami zespołu. Gra kładzie większy nacisk na elementy RPG, a prowadzony przez nas bohater może reprezentować jedną z kilku specjalizacji – nic nie stoi na przeszkodzie, by wcielić się w mistrza sztuk walki, mnicha, maga, wojownika, a także złodzieja. Co ciekawe, klasy można zmieniać w toku przygody – nie pozostaje to oczywiście bez wpływu na używany ekwipunek i wachlarz zdolności. Ponadto napotkani kupcy mogą nauczyć protagonistę rozmaitych umiejętności związanych z określoną bronią, które mogą zapewnić mu przewagę na polu bitwy.

Eksploracja z kolei przywodzi na myśl rozwiązania znane z głównego nurtu serii – podróżując pomiędzy poszczególnymi lokacjami możemy zostać zaatakowani przez grupę oponentów, a odblokowanie niektórych fragmentów rozległej mapy wymaga dotarcia do określonego momentu w opowieści. Możliwość błyskawicznego przemieszczania się pomiędzy odwiedzonymi już miejscami zapewniają natomiast tak zwane „Invitation Stones”. Rolę bazy wypadowej pełni miasto Zelbion, zaś starcia z adwersarzami odbywają się na sporych rozmiarów arenach.

Tryby gry

Filar Dragon Quest Heroes II stanowi tryb fabularny, który można ukończyć zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie drugiego gracza. Oprócz tego, na potrzeby multiplayerowej współpracy deweloperzy opracowali tak zwany „Time Labyrinth”, czyli zestaw specjalnych aren dedykowanych przede wszystkim wieloletnim fanom marki Dragon Quest. Poszczególne labirynty odkrywamy zdobywając fragmenty ich map w toku właściwej przygody.

Kwestie techniczne

Dragon Quest Heroes II na platformie PC, PS4 itd. utrzymano w charakterystycznej stylistyce, typowej dla nurtów manga oraz anime. Całość rozgrywa się jednak w trójwymiarowym środowisku, a starciom towarzyszą zaawansowane efekty świetlne i cząsteczkowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 3,7 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Gry podobne do Dragon Quest Heroes II

Klasyfikacja PEGI Dragon Quest Heroes II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dragon Quest Heroes II

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i7 870 2.8 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450/Radeon HD 5770 lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7 2600 3.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 Ti/Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
Dragon Quest Heroes II trafi także na PC
Dragon Quest Heroes II trafi także na PC

wiadomość23 lutego 2017

Firma Square Enix ogłosiła, że Dragon Quest Heroes II doczeka się wersji pecetowej. Premiera zaplanowana została na 25 kwietnia, czyli równocześnie z anglojęzycznym debiutem projektu na PlayStation 4.

Seria Dragon Quest trafi na Nintendo Switch
Seria Dragon Quest trafi na Nintendo Switch

wiadomość13 stycznia 2017

Do posiadaczy konsoli Nintendo Switch trafi nie tylko dziesiąta i jedenasta odsłona cyklu Dragon Quest, ale także specjalna wersja spin-offów z podserii Dragon Quest Heroes.

Dragon Quest Heroes II na PlayStation 4 w kwietniu przyszłego roku
Dragon Quest Heroes II na PlayStation 4 w kwietniu przyszłego roku

wiadomość8 grudnia 2016

Square Enix zapowiedziało oficjalnie zachodnią premierę Dragon Quest Heroes II, spin-offu legendarnego cyklu jRPG, który oferuje graczom szybki i zręcznościowy system walki. Produkcja pojawi się na PlayStation 4 w kwietniu przyszłego roku.

PS3
PS4
PSV
PC
Switch