Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2016, 19:40

autor: Ender

Dragon Quest Heroes II na PlayStation 4 w kwietniu przyszłego roku

Square Enix zapowiedziało oficjalnie zachodnią premierę Dragon Quest Heroes II, spin-offu legendarnego cyklu jRPG, który oferuje graczom szybki i zręcznościowy system walki. Produkcja pojawi się na PlayStation 4 w kwietniu przyszłego roku.

Wygląda na to, że po wyjątkowo dobrze ocenianym i przyjętym Dragon Quest Builders, w przyszłym roku zachodni gracze otrzymają kolejny spin-off legendarnej serii jRPG Dragon Quest. Square Enix zapowiedziało właśnie oficjalnie premierę Dragon Quest Heroes II w Europie i Ameryce Północnej. Tytuł, który kilka miesięcy temu zadebiutował w Japonii na konsolach PlayStation 4, PlayStation 3 oraz PS Vita, trafi do sklepów na Starym Kontynencie 28 kwietnia 2017 roku. Poza Krajem Kwitnącej Wiśni deweloper wspierać będzie jednak jedynie wersję na PlayStation 4.

Podobnie jak wydane w ubiegłym roku oryginalne Dragon Quest Heroes Dragon Quest Heroes II jest trójwymiarowym RPG akcji, które przygotowane zostało przez studio Omega Force, odpowiadające za cykl Dynasty Warriors. Tytuł korzysta ze sprawdzonej formuły największego przeboju dewelopera i rozszerza ją o elementy RPG znane z klasycznego Dragon Questa. Gracze mają do wyboru dwadzieścia postaci o zróżnicowanych zdolnościach i stylach walki, z których część to bohaterowie głównych odsłon cyklu. Poza rozległą i oryginalną kampanią fabularną będziemy mogli bawić się również w trybie kooperacji, przeznaczonym maksymalnie dla czterech osób. Tytuł zaoferuje kolorową oraz atrakcyjną oprawę graficzną. Tradycyjnie za projekty postaci oraz potworów odpowiada Akira Toriyma, twórca Dragon Balla, którego charakterystyczny styl jest jednym ze znamion Dragon Questa.

Dodajmy również, że Square Enix nie porzuciło głównych odsłon Dragon Questa. Poza wydanymi ostatnio remasterami poprzednich części cyklu na konsoli 3DS, w planach wydawcy znajduje się również Dragon Quest XI, które ma pojawić się w przyszłym roku. Tytuł trafi na konsole PlayStation 4, Nintendo Switch i Nintendo 3DS.

  1. Oficjalna strona serii Dragon Quest