Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2016, 14:29

autor: Draug

Wieści ze świata (Total War: Warhammer, Tekken 7, Death Stranding, Dragon Quest XI) 23/8/2016

Dziś piszemy o DLC The Grim & The Grave do Total War: Warhammer, gameplayu z Tekkena 7 w wersji PC w 4K, o możliwej współpracy aktora Madsa Mikkelsena z Hideo Kojimą przy produkcji Death Stranding oraz o jednoczesnej premierze gry Dragon Quest XI na PS4, 3DS i NX. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Total War: Warhammer – DLC The Grim & The Grave

Na greckim profilu serii Total War na Facebooku pojawiła się przedwcześnie zapowiedź kolejnego dodatku do gry Total War: Warhammer, zatytułowanego The Grim & The Grave (post został szybko usunięty, ale można go jeszcze zobaczyć w pamięci podręcznej Google – dzięki, PC Invasion). DLC ma rozbudować frakcje Imperium i książąt wampirów, wprowadzając dwóch nowych legendarnych lordów (z indywidualnymi artefaktami, misjami i umiejętnościami), dwa typy „zwykłych” lordów, pięć niedostępnych wcześniej rodzajów jednostek oraz 18 elitarnych wersji jednostek, które znalazły się w „podstawce”. Dodatek trafi jakoby do sprzedaży 1 września w cenie 7,49 euro (ok. 32 zł). Ponadto jego premierze będzie towarzyszyła aktualizacja, w której znajdzie się jeden legendarny lord i pięć świeżych wariantów pól bitew (za darmo dla wszystkich graczy).

Istnienie DLC The Grim & The Grave potwierdza również powyższy rysunek listu, udostępniony niedawno przez studio Creative Assembly na Twitterze z dopiskiem: „To the Gravelord…”. - Wieści ze świata (Total War: Warhammer, Tekken 7, Death Stranding, Dragon Quest XI) 23/8/2016 - wiadomość - 2016-08-23
Istnienie DLC The Grim & The Grave potwierdza również powyższy rysunek listu, udostępniony niedawno przez studio Creative Assembly na Twitterze z dopiskiem: „To the Gravelord…”.

Tekken 7 – zobacz gameplay z wersji PC w 4K

Na profilu Nvidia Gaming Network (NGN) w serwisie YouTube pojawił się zapis rozgrywki z gry Tekken 7, który pochodzi z wersji na komputery osobiste i został zarejestrowany na karcie grafiki GeForce GTX 1080 w rozdzielczości 4K… choć jeszcze nie potwierdzono, czy taka rozdzielczość będzie dostępna w finalnej wersji najnowszej odsłony kultowej serii bijatyk firmy Bandai Namco. Nagranie widnieje poniżej, tymczasem na koniec przypomnijmy jeszcze, że Tekken 7 zmierza również na konsole PlayStation 4 i Xbox One, a premiera wszystkich trzech edycji powinna nastąpić na początku 2017 roku.

Dragon Quest XI jednocześnie na PS4, 3DS i NX

W najnowszym numerze magazynu Nintendo Dream znalazł się wywiad, w którym po raz kolejny potwierdzono, że Dragon Quest XI: In Search of Departed Time – najnowsza odsłona kultowej serii jRPG-ów od firmy Square Enix – wyjdzie na konsole PlayStation 4 oraz Nintendo 3DS i NX (dzięki, Gematsu). Co jednak ciekawe, dodatkowo zapowiedziano, że wszystkie wersje platformowe trafią na rynek w tym samym czasie – przed końcem maja 2017 roku (przynajmniej w Japonii). Tym samym otrzymaliśmy również kolejne potwierdzenie, że najnowsza, nieujawniona jeszcze oficjalnie konsola Nintendo trafi na rynek w marcu 2017 r.

Mads Mikkelsen wystąpi w Death Stranding?

Wygląda na to, że kolejną po Normanie Reedusie gwiazdą, która wystąpi w Death Stranding – nowej grze Hideo Kojimy – jest Mads Mikkelsen (aktor znany przede wszystkim jako tytułowy bohater serialu Hannibal, emitowanego przez telewizję NBC od 2013 roku). Źródłem tych przypuszczeń jest zdjęcie z sesji motion-capture, jakie Kojima wrzucił ostatnio na swój twitterowy profil (widoczne poniżej). Samo w sobie nie mówi ono wiele (zwłaszcza że nie towarzyszy mu żaden konkretny opis), ale znamienny jest fakt, że niedługo potem niejaki Johny Erskine umieścił na Instagramie swoje zdjęcie z Madsem Mikkelsenem, ubranym tak samo jak postać na poniższej fotografii. Oczywiście wniosek o udziale aktora w produkcji Death Stranding na podstawie takich poszlak nadal byłby wątpliwy, gdyby nie to, że wspomniany użytkownik Instagrama wyjaśnił, iż spotkał Mikkelsena w angielskim mieście Scheffield, gdzie ów bierze udział w produkcji „japońskiej gry wideo”. A gdyby tego wszystkiego było mało, dodajmy jeszcze, że w tamtym roku Hideo Kojima wyznał na Twitterze, że Mads Mikkelsen to jego ulubiony aktor (dzięki, Eurogamer).

Wieści ze świata (Total War: Warhammer, Tekken 7, Death Stranding, Dragon Quest XI) 23/8/2016 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: