Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitchXONEPS4PCX360
Okładka Owlboy (XONE)
OkładkaOwlboy (XONE)

Owlboy

Zrealizowana w oldskulowym stylu gra przygodowo-platformowa autorstwa D-Pad Studios. Bohaterem gry Owlboy jest niejaki Otus, czyli chłopiec-sowa z latającej wioski Vellie.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | elementy przygodowe | indie

Owlboy Premiera

anulowana

X360

1lis2016

PC

13lut2018

Switch

10kwi2018

PS4 XONE

Owlboy to platformowa gra przygodowa, w której wcielamy się w tytułowego chłopca-sowę. Produkcja, utrzymana w stylistyce złotych czasów komputera Amiga i konsoli SNES, została stworzona przez norweskie niezależne studio D-Pad.

Bohaterem gry jest niejaki Otus, chłopiec-sowa z latającej wioski Vellie. Pewnego dnia mieścina zostaje zaatakowana przez podniebnych piratów i jedynym ratunkiem okazuje się właśnie Otus. Śmiałek wyrusza na niebezpieczną przygodę, która zabierze go do wielu intrygujących lokacji. Podczas wyprawy nie zabraknie eksplorowania nowych krain i walki z coraz trudniejszymi przeciwnikami.

Owlboy przypomina klasyczne tytuły platformowe z Amigi lub konsoli SNES, chociaż wnosi kilka własnych pomysłów. W grze przemierzamy olbrzymie podziemia oraz rozległe obszary, walczymy z przeciwnikami i wykonujemy zadania główne lub poboczne. Twórcy przygotowali wiele typów wrogów, w tym sporych rozmiarów bestie. Ponadto, każdy z poziomów w Owlboy skrywa mnóstwo sekretów i specjalnych przedmiotów.

Podstawowym atrybutem Otusa jest zdolność latania, ułatwiająca przechodzenie scen platformowych. Z biegiem czasu bohater zyskuje wiele nowych zdolności i użytecznych artefaktów. Chłopiec-sowa może też podnosić i rzucać przedmiotami, a także skorzystać z pomocy zaprzyjaźnionego strzelca. Unosząc sprzymierzeńca w powietrzu, Owlboy zyskuje dostęp do przenośnego działka, które pozwoli pokonać każdego przeciwnika.

Produkcja studia D-Pad zachwyca niedzisiejszą grafiką, nawiązującą do kierunku artystycznego zwanego pixel-art. Niezależni artyści z premedytacją przypominają graczom oprawę wizualną, jaka królowała na starszych platformach. Dzięki temu w Owlboy oglądamy tła i postacie w niskiej rozdzielczości. To wbrew pozorom ogromna zaleta gry, bo wyróżnia się ona na tle innych tytułów.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 223 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Owlboy: Odpowiednia dla każdego wieku.

Owlboy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 600 MB HDD
  • Windows Vista/7/8/10
PC
X360
Switch
PS4
XONE