Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Devil Daggers (PC)
OkładkaDevil Daggers (PC)

Devil Daggers PC

Pierwszoosobowa strzelanina, w której gracze wcielają się w bohatera strąconego do piekielnej otchłani. Jej centrum stanowi arena, gdzie napiętnowane dusze walczą z hordami demonów i innych potworów żyjących w podziemnych czeluściach.

Akcji | FPP | fantasy

Devil Daggers Premiera PC

18lutego2016

Steam

18lutego2016

producent: Sorath wydawca: Sorath Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Devil Daggers na PC jest debiutanckim dziełem studia Sorath. Główną inspirację dla twórców stanowiły strzelanki z lat dziewięćdziesiątych. Odzwierciedla to nie tylko oprawa graficzna, nawiązująca do klasyków z końca XX wieku, lecz także szybka, niezwykle intensywna akcja oraz wysoki poziom trudności.

Fabuła

Warstwa fabularna schodzi w Devil Daggers na drugi plan. Gracz wciela się tutaj w bohatera skazanego na wieczne potępienie, a centrum piekielnej otchłani stanowi arena, na której toczone są niekończące się walki z hordami demonów, potworów i innego diabelskiego plugastwa. Zadaniem, jakie przed nami stoi, jest eliminacja kolejnych fal nacierających zewsząd wrogów, a jednocześnie dbanie o to, by prowadzona do boju postać utrzymała się przy życiu, a także rosła w siłę, zdobywając nowe uzbrojenie i zdolności.

Mechanika

W Devil Daggers na PC akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Całość rozgrywa się w trójwymiarowym środowisku, a gracz ma możliwość swobodnego poruszania się po arenie. Filar rozgrywki stanowi walka z różnorodnymi przeciwnikami (ich wariacje zamykają się w liczbie trzynastu). Pokonanie każdego z nich wymaga opracowania odrębnej taktyki, co tyczy się w szczególności bossów, przewyższających szeregowych oponentów nie tylko rozmiarami, lecz także siłą. Gra charakteryzuje się wysokim poziomem trudności, toteż bohater ginie niezwykle często - starcia trwające zaledwie kilka sekund są tutaj na porządku dziennym.

Do dyspozycji gracza oddano magiczne noże do rzucania, pozwalające na atakowanie wrogów zarówno rozproszonymi pociskami, jak i, niczym karabiny maszynowe, skoncentrowanym ogniem przerywanym. Inspiracja, jaką stanowiły produkcje z lat dziewięćdziesiątych, widoczna jest również w sterowaniu. Kluczem do sukcesu jest wykorzystywanie zaawansowanych możliwości kontrolowania bohatera, na przykład tak zwanych „dagger jumpów”. Pod tą enigmatyczną nazwą kryją się znane choćby z serii Quake „rocket jumpy” – odrzut pocisku wystrzelonego w odpowiednim momencie pozwala na wykonywanie znacznie dłuższych i wyższych skoków.

Tryby gry

W grze funkcjonuje system sieciowych tablic wyników, na których gracz może pochwalić się swoimi osiągnięciami i porównywać je z innymi. Ponadto skorzystać można z zapisywanych na serwerach powtórek, pozwalających na podglądanie rozgrywek pozostałych graczy.

Kwestie techniczne

Devil Daggers rozgrywa się w trójwymiarowym środowisku, a technologia, na której oparto całą produkcję, jest autorskim dziełem deweloperów. Grafika przywodzi na myśl gry z końca minionego stulecia, jednak znane ze starszych tytułów rozwiązania zostały wzbogacone o takie elementy, jak zaawansowana, trójwymiarowa fizyka, czy proceduralnie generowane tekstury. Dzięki temu wymagania sprzętowe utrzymano na dosyć niskim poziomie, a płynna, bezproblemowa rozgrywka możliwa jest również na starszych komputerach. Tytuł wykorzystuje też dźwięk przestrzenny, co ma zapewnić graczom lepszą orientację w sytuacji panującej na arenie.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Devil Daggers: Odpowiednia dla każdego wieku.

Devil Daggers Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows 7