Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PS3PCXONE
Okładka Tower of Guns (PS4)

Tower of Guns

Utrzymana w oldschoolowym stylu pierwszoosobowa strzelanina (FPS) z elementami gry typu roguelike.

Akcji | FPP | roguelike | FPS | indie | strzelanki

Okładka Tower of Guns (PS4)

producent: Grip Games

wydawca: Grip Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

4mar2014

PC

7kwi2015

PS4 PS3

10kwi2015

XONE

Tower of Guns to pierwsza gra w dorobku niezależnego studia Terrible Posture Games, którego założycielem jest Joe Mirabello związany wcześniej z ekipą 38 Studios, twórcami Kingdoms of Amalur: Reckoning. Produkcja przeznaczona na platformę PC, XONE itd. stanowi próbę połączenia pierwszoosobowej strzelaniny (FPS) w stylu Doom II z grą z gatunku roguelike, taką jak The Bindind of Isaac czy FTL: Faster Than Light. Przy opracowaniu konsolowej konwersji gry pomagała ekipa czeskiego Grip Games, znanego m.in. z takich gier, jak Atomic Ninjas i Jet Car Stunts.

Fabuła

Akcja Tower of Guns toczy się w rozległych korytarzach tytułowej wieży. Gracz wciela się w rolę śmiałka, który próbuje przedrzeć się przez pełne przeciwników i śmiertelnie niebezpiecznych pułapek poziomy.

Mechanika

Rozgrywka zaprojektowana została z myślą o 1-2 godzinnej zabawie, a jej podstawę stanowią dynamiczne sekwencje strzeleckie, ukazane z perspektywy pierwszej osoby. Wykorzystując spory arsenał broni, gracz musi stawić czoła licznym przeciwnikom, unikając jednocześnie wrogiego ognia oraz pułapek. Jedną z cech wyróżniających Tower of Guns jest losowość generowanych lokacji, napotykanych wrogów (w tym również poszczególnych bossów) oraz power-upów. Wszystko to sprawia, że nawet wielokrotnie pokonywane poziomy nigdy nie wyglądają tak samo.

Jednym z atutów gry jest również rozbudowana mechanika modyfikacji uzbrojenia. Praktycznie każdy rodzaj broni można dowolnie udoskonalać w oparciu o elementy oferowane w wewnętrznym sklepiku lub rozmaite power-upy. Dokonane przez nas zmiany wywierają istotny wpływ nie tylko na wygląd broni, ale także na skuteczność poszczególnych taktyk walki.

Kwestie techniczne

Na tle konkurencyjnych, niezależnych produkcji, Tower of Guns na platformie PC, XONE itd. wyróżnia się estetycznie wykonaną oprawą wizualną. Trójwymiarowa grafika w grze, generowana jest z wykorzystaniem technologii cel-shading.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Tower of Guns

Wymagania wiekowe Tower of Guns

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Tower of Guns

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 275 GTX lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
PC
PS4
PS3
XONE