Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4
Okładka The Huntsman: Winter's Curse (PC)
OkładkaThe Huntsman: Winter's Curse (PC)

The Huntsman: Winter's Curse

Opracowana przez studio Desert Owl Games epizodyczna gra RPG z elementami przygodówki i karcianki, osadzona w uniwersum filmu Łowca i Królowa Lodu.

RPG | fantasy | filmy | karciane | elementy przygodowe | epizodyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Huntsman: Winter's Curse Premiera

20kwi2016

PC

16sie2016

PS4

Gry podobne do The Huntsman: Winter's Curse

Niffelheim

The Banner Saga 2

Massive Chalice

The Huntsman: Winter’s Curse to wydany na platformie PC i PS4 epizodyczny, narracyjny RPG z elementami przygodówki oraz kolekcjonerskiej gry karcianej, osadzony w uniwersum filmu The Huntsman: Winter’s War, wyświetlanego w naszym kraju pod nazwą Łowca i Królowa Lodu. Za powstanie tytułu odpowiedzialne jest niezależne, amerykańskie studio Desert Owl Games, mające na koncie sieciową grę strategiczną z elementami karcianki PoxNora. Pierwszy epizod dostępny jest zupełnie za darmo, podczas gdy kolejne udostępnione zostały w formie płatnych dodatków DLC.

Fabuła

The Huntsman: Winter’s Curse przedstawia zupełnie nową historię, rozgrywającą się równolegle do wydarzeń ukazanych w filmie. Kiedy armie złej królowej Freyi maszerują poprzez skutą lodem krainę, w cieniu wojennej zawieruchy spokojne życie na rodzinnej farmie Vardhelm wiedzie bohaterka gry Elisabeth. Gdy pewnego dnia jej bracia znikają w tajemniczych okolicznościach, nasza protagonistka postanawia wyruszyć na ich poszukiwania, podczas których spotka wiele znajomych twarzy, a także stawi czoło nieznanym dotąd zagrożeniom. Z czasem Elisabeth odkryje tajemnicę, którą nosiła w sobie od lat.

Mechanika

The Huntsman: Winter’s Curse to dość nietypowa produkcja z gatunku RPG, która w pewnych elementach może budzić skojarzenia z takimi produkcjami jak Child of Light. Główny nacisk w grze położony został na warstwę fabularną, opowiadaną w stylu znanym z gatunku visual novel. Klasyczny, turowy system walki uzupełniono zaś mechaniką typową dla sieciowych gier karcianych. Podczas zabawy zajmujemy się więc głównie eksploracją i rozmowami z napotkanymi postaciami niezależnymi, które sukcesywnie odsłaniają przed nami kolejne fragmenty fabuły, a czasami dołączają do naszej drużyny. Nie zabrakło jednak również toczonych w systemie turowym walk z przeciwnikami, podczas których do wyprowadzania ataków wykorzystujemy zdobywane podczas rozgrywki karty. Całość uzupełnia zaś typowy dla gier RPG – choć w tym wypadku nieco uproszczony – model rozwoju postaci, uwzględniający kilka podstawowych parametrów bohaterki oraz proste drzewko umiejętności.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy, wydany na platformie PC i PS4 The Huntsman: Winter’s Curse wyróżnia się nietypowym jak na RPG stylem graficznym, przypominającym japońskie produkcje z gatunku visual novel. Podczas rozgrywki oglądamy proste animacje oraz ręcznie malowane tła i postaci bohaterów, nawiązujące do wczesnych produkcji wytwórni Walta Disneya.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Huntsman: Winter's Curse: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
PS4