Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4PSV
Okładka Pox Nora (PSV)
OkładkaPox Nora (PSV)

Pox Nora

Sieciowa strategia wzbogacona elementami kolekcjonerskiej karcianki. Rozgrywka toczy się w systemie turowym i polega głównie na rywalizacji z innymi graczami. Ważnym elementem zabawy jest gromadzenie jednostek i używanie ich do tworzenia armii.

Strategiczne | fantasy | zagraj za darmo | karciane | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

PoxNora na PC, PSV i PS4 to taktyczna, turowa gra wojenna osadzona w świecie fantasy. Jednym z głównych elementów zabawy jest kolekcjonowanie odpowiednich jednostek, z których następnie tworzymy własne siły. Wszystko to oparte zostało na modelu darmowym wzbogaconym o dobrowolne mikropłatności, umożliwiające zakup dodatkowych zestawów kart.

Fabuła

Akcja PoxNora rozgrywa się w świecie miecza i magii, będącym miejscem starć dla fantastycznych istot, nad którymi kontrolę sprawują gracze. Jeden z filarów rozgrywki stanowią fabularne kampanie dla pojedynczego gracza – zestaw darmowych zadań uzupełnia bogata biblioteka płatnych questów.

Mechanika

Rozgrywka w PoxNora koncentruje się na starciach fantastycznych istot, rozgrywanych w systemie turowym w środowisku 2D. Do naszej dyspozycji oddano szereg zaklęć, reliktów oraz bogaty wybór ekwipunku. Podległe nam jednostki, artefakty oraz przedmioty mają postać kart, które po aktywacji na mapie przeobrażają się w figury gotowe do wzięcia udziału w bitwie. Przed każdą rozgrywką tworzymy własną talię, nie mając jednocześnie pewności, jakich wyborów dokonają nasi rywale. Powoduje to, że musimy przygotować zestaw kart na tyle elastyczny, by dał nam możliwość poradzenia sobie z każdym przeciwnikiem.

Na początku meczu wszystkie karty graczy pozostają odwrócone, przez co są niewidoczne dla rywali. W każdej turze możemy odsłonić ich określoną liczbę. Jednocześnie naszą swobodę ogranicza fakt, że wystawienie każdej karty kosztuje określoną ilość surowca zwanego Nora. Dopiero po zapłaceniu wymaganej sumy wolno nam wprowadzić odsłoniętą kartę do gry. Przywołane na mapę jednostki mogą poruszać się, atakować i używać mocy specjalnych. Wszystkie te czynności zabierają określoną liczbę punktów akcji przyznanych na początku tury. Celem rozgrywki jest zniszczenie sanktuarium przeciwnika.

Autorzy PoxNora wzbogacili swoje dzieło elementami RPG. Wraz z postępami w grze nasze jednostki zyskują punkty doświadczenia, za które kupujemy następnie ulepszenia ich statystyk. Jednocześnie im bardziej rozwiniemy daną postać, tym więcej Nora kosztować będzie jej wystawienie.

Tryby gry

W PoxNora na PC, PSV i PS4 grać można zarówno w pojedynkę, jak i przez Internet z innymi graczami. W grze znalazło się miejsce zarówno na kampanie dla samotników (niektóre są całkowicie darmowe, za inne z kolei trzeba zapłacić), jak i na oparty na rywalizacji tryb multiplayer. W obu przypadkach zasady rozgrywki pozostają niezmienne.

Kwestie techniczne

PoxNora na PC, PSV i PS4 rozgrywa się w dwuwymiarowym środowisku. Akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym, a rysunkowa oprawa graficzna jest kolorowa i estetyczna. Poziom detali z kolei jest wystarczający, by rozróżnić poszczególne jednostki na polu bitwy.

Ostatnia modyfikacja 16 sierpnia 2016

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Pox Nora: 12+

PC
PS4
PSV