Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Might & Magic: Heroes Battles (WWW)
OkładkaMight & Magic: Heroes Battles (WWW)

Might & Magic: Heroes Battles WWW

Osadzona w popularnym uniwersum fantasy przeglądarkowa strategia MMO przeznaczona dla użytkowników platformy społecznościowej Facebook.

Strategiczne | fantasy | zagraj za darmo | Might & Magic | Facebook | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Might & Magic: Heroes Battles Premiera WWW

12listopada2010

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Koncern Ubisoft postanowił połączyć rosnącą popularność znanego serwisu społecznościowego z potencjałem marki Might & Magic. Might and Magic: Heroes Battles to propozycja dla graczy preferujących szybkie potyczki, bez potrzeby wydobywania zasobów czy rozwoju wirtualnej gospodarki.

Rozgrywka opiera się na pojedynkach pomiędzy znajomymi lub losowo dobranymi przeciwnikami (na zasadzie podobnej siły armii). Instalując aplikację gracze wybierają jedną z czterech dostępnych frakcji: niebiańską, piekielną, nekromancką lub akademicką. W zależności od podjętej decyzji otrzymują odpowiednią siedzibę - „zamek” oraz niewielką startową armię. Jako dowódcy sami wybierają jednostki, które wezmą udział w starciu, ich liczebność oraz kolejność walki.

Starcia toczą się z podziałem na rundy. Na początku każdej wodzowie mogą wspomóc walczący oddział okrzykami bojowymi (maksymalnie 10 na walkę), czasowo zwiększając jego siłę.

Poszczególne rodzaje jednostek mają też odpowiednie modyfikatory do walki z różnymi przeciwnikami (przykładowo konnica otrzymuje premię do ataku na piechurów, ale już w przypadku szarży na oddział z włóczniami przewagę zyskuje rywal), przez co kluczowe okazuje się odpowiednie ustawienie kolejności walki jeszcze przed rozpoczęciem starcia.

Nagrodą za wygrany pojedynek jest złoto, za które można uzupełnić i zwiększyć liczebność armii, a także rozbudować zamek zyskując możliwość rekrutacji nowych typów jednostek.

Might and Magic: Heroes Battles bazuje na elementach rodem z Might and Magic: Heroes Kingdoms i stanowi swego rodzaju wprowadzenie do bardziej skomplikowanej gry.

Ostatnia modyfikacja 12 stycznia 2015

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 5,2 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Might & Magic: Heroes Battles: Odpowiednia dla każdego wieku.