Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneMMOWWW
Okładka Might & Magic: Heroes Battles (WWW)

Might & Magic: Heroes Battles WWW

Osadzona w popularnym uniwersum fantasy przeglądarkowa strategia MMO przeznaczona dla użytkowników platformy społecznościowej Facebook.

Strategiczne | fantasy | zagraj za darmo | Might & Magic | Facebook

WWW
Okładka Might & Magic: Heroes Battles (WWW)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

12listopada2010

Koncern Ubisoft postanowił połączyć rosnącą popularność znanego serwisu społecznościowego z potencjałem marki Might & Magic. Might and Magic: Heroes Battles to propozycja dla graczy preferujących szybkie potyczki, bez potrzeby wydobywania zasobów czy rozwoju wirtualnej gospodarki.

Rozgrywka opiera się na pojedynkach pomiędzy znajomymi lub losowo dobranymi przeciwnikami (na zasadzie podobnej siły armii). Instalując aplikację gracze wybierają jedną z czterech dostępnych frakcji: niebiańską, piekielną, nekromancką lub akademicką. W zależności od podjętej decyzji otrzymują odpowiednią siedzibę - „zamek” oraz niewielką startową armię. Jako dowódcy sami wybierają jednostki, które wezmą udział w starciu, ich liczebność oraz kolejność walki.

Starcia toczą się z podziałem na rundy. Na początku każdej wodzowie mogą wspomóc walczący oddział okrzykami bojowymi (maksymalnie 10 na walkę), czasowo zwiększając jego siłę.

Poszczególne rodzaje jednostek mają też odpowiednie modyfikatory do walki z różnymi przeciwnikami (przykładowo konnica otrzymuje premię do ataku na piechurów, ale już w przypadku szarży na oddział z włóczniami przewagę zyskuje rywal), przez co kluczowe okazuje się odpowiednie ustawienie kolejności walki jeszcze przed rozpoczęciem starcia.

Nagrodą za wygrany pojedynek jest złoto, za które można uzupełnić i zwiększyć liczebność armii, a także rozbudować zamek zyskując możliwość rekrutacji nowych typów jednostek.

Might and Magic: Heroes Battles bazuje na elementach rodem z Might and Magic: Heroes Kingdoms i stanowi swego rodzaju wprowadzenie do bardziej skomplikowanej gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Wymagania wiekowe Might & Magic: Heroes Battles

odpowiednia dla każdego wieku

Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych
Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych

wiadomość5 maja 2012

Klasyczne dungeon crawlery z widokiem z pierwszej osoby skradły kawał życia niejednemu z nas. Łażenie po piwnicach, lochach, katakumbach, jaskiniach i innych miejscach pełnych skarbów oraz niebezpieczeństw tworzono jednak na tyle oryginalnie i na tyle różnorodnie, że wciągało na długie godziny. Zamierzchłe czasy Amigi, Atari, C64 i wczesnego PC nie są jednak wcale aż tak zamierzchłe – bo moda powraca, bo stare gry gatunku wciąż dają radę, bo można coraz łatwiej je dostać. Bo po prostu dobrze się w nie gra.

Might and Magic: Heroes Battles – stocz fantastyczną walkę przez Facebook
Might and Magic: Heroes Battles – stocz fantastyczną walkę przez Facebook

wiadomość23 listopada 2010

Firma Ubisoft przygotowała niespodziankę dla fanów serii Might&Magic. W serwisie społecznościowym Facebook pojawiła się gra Might&Magic: Heroes Battles, pozwalająca stoczyć pojedynki ze znajomymi lub losowo wybranymi przeciwnikami.