Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2012, 13:15

Void Rim, czyli oparta na mikropłatnościach turówka autorów PoxNora

Rynek gier darmowych z mikropłatnościami już wkrótce wzbogaci się o kolejną produkcję. Twórcy popularnego PoxNora pracują bowiem nad korzystającą z tego modelu turową strategią science-fiction.

Void Rim, czyli oparta na mikropłatnościach turówka autorów PoxNora - ilustracja #1

Desert Owl Games to niezależne amerykańskie studio deweloperskie założone przez ludzi, którzy wcześniej stworzyli przeglądarkową karciankę PoxNora. Zespół ten pracuje obecnie nad projektem Void Rim. Będzie to turowa strategia utrzymana w klimatach science fiction. Gra wykorzysta popularny obecnie model darmowy z mikropłatnościami. Jednocześnie jednak autorzy podkreślają, że ich produkcja będzie prawdziwie darmowa i w wirtualnym sklepiku nie znajdziemy niczego, czego nie da się zdobyć za osiągnięcia podczas rozgrywki. Zainteresowani powinni udać się na oficjalną stronę, gdzie można zgłosić chęć uczestnictwa w nadchodzących beta testach:

Jak na wojenną turówkę przystało celem rozgrywki będzie rozgromienie sił przeciwnika. Rozgrywka wzorowana ma być na wykorzystujących figurki stołowych grach wojennych. Olbrzymią rolę odegra modyfikowanie jednostek. Sami wybierzemy ekwipunek i moce, jakie otrzyma każda z postaci. Oczywiście, wraz z postępami w rozgrywce armie stawać się będą coraz potężniejsze dzięki rozwojowi drzewka technologicznego

Void Rim wystartuje z trzema frakcjami, każda z własnymi jednostkami, stylem wizualnym oraz tłem fabularnym:

  1. Helios Legionaries - frakcja stawiająca na mobilność. Jej jednostki dysponują mocami teleportacji i dalekich skoków. Natomiast dostęp do wieżyczek strażniczych oraz inżynierów umożliwia również skuteczną obronę pozycji przed atakami wrogów.
  2. Dronos - stawia na przewagę liczebną. Frakcja ta może się też pochwalić dużą wszechstronnością. Przykładowo, niektóre jednostki można zmusić do eksplozji w momencie śmierci, a część żołnierzy wyhodujemy z resztek zabitych sojuszników.
  3. Nethermongers - dysponują wieloma unikalnymi mocami specjalnymi, takimi jak np. zabieranie wrogom sił życiowych. Potrafią też łączyć ataki w kombosy.

Gra powstaje z myślą o pecetach. Niestety, twórcy nie są jeszcze gotowi podać planowanej daty premiery.