Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Void Rim (PC)
OkładkaVoid Rim (PC)

Void Rim PC

Turowa strategia wojenna oparta na modelu darmowym z mikropłatnościami. Gra koncentruje się głównie na trybie multiplayer, w którym rywalizujemy z innymi ludźmi. Akcja osadzona jest w dalekiej przyszłości, a fabuła opowiada o konflikcie pomiędzy trzeba grywalnymi frakcjami.

Strategiczne | science fiction | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Void Rim Premiera PC

anulowana

producent: Desert Owl Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Void Rim to turowa strategia wojenna osadzona w klimatach science-fiction. Gra korzysta z modelu darmowego uzupełnionego o dobrowolne mikropłatności. Jest to pierwszy projekt studia Desert Owl Games. Pracujący w nim ludzie nie są jednak debiutantami. Założyciele firmy wcześniej stworzyli przeglądarkową karciankę PoxNora.

Zabawa koncentruje się głównie na toczeniu bitew przez Internet z innymi graczami. Jak na wojenną turówkę przystało celem rozgrywki jest rozgromienie sił przeciwnika. Autorzy wzorowali się na wykorzystujących figurki stołowych grach wojennych. Biorące udział w starciach oddziały nie są duże, ale za to każdy jest bardzo dokładnie opisany i może być w dużym stopniu modyfikowany, tak aby idealnie pasował do stosowanych przez nas taktyk. Sami dokładnie ustalamy ekwipunek oraz moce, jakie otrzyma każda z postaci. Oczywiście, wraz z postępami w rozgrywce nasze armie stają się coraz potężniejsze dzięki rozwojowi drzewka technologicznego.

Void Rim oferuje do wyboru trzy mocno różniące się od siebie frakcje. Wszystkie mogą się pochwalić własnymi jednostkami, stylem wizualnym oraz tłem fabularnym. Pierwszą z nich jest stawiająca na mobilność grupa Helios Legionaries. Jej jednostki dysponują mocami teleportacji i dalekich skoków, natomiast dostęp do wieżyczek strażniczych oraz inżynierów umożliwia im również skuteczną obronę pozycji strategicznych przed atakami wrogów. Drugą stroną konfliktu są polegające na przewadze liczebnej oddziały Dronos. Ich mocną stroną jest też olbrzymia wszechstronność. Przykładowo, niektóre jednostki można zmusić do eksplozji w momencie śmierci, a część żołnierzy wyhodujemy z resztek zabitych sojuszników. Ostatnią frakcją są Nethermongers, którzy dysponują wieloma unikalnymi mocami specjalnymi, takimi jak np. zabieranie wrogom sił życiowych. Potrafią też łączyć ataki w kombosy.

Gra została oparta na modelu darmowym z mikropłatnościami. W przeciwieństwie jednak do wielu tego typu produkcji autorzy nie faworyzują płacących graczy. Oznacza to, że w wirtualnym sklepiku nie znajdziemy niczego, czego nie da się zdobyć za osiągnięcia podczas rozgrywki.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Void Rim: Odpowiednia dla każdego wieku.