Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Galactic Assault: Prisoner of Power (PC)

Galactic Assault: Więzień Mocy PC

Galactic Assault: Prisoner of Power

Galactic Assault: Prisoner of Power to gra strategiczna z podziałem na tury, wyprodukowana przez studio Wargaming.net, która nawiązuje do rosyjskiej powieści Arkadija i Borysa Strugackich, znanej w naszym kraju jako Przenicowany świat.

Strategiczne | science fiction | turowe | książki

PC Windows
Okładka Galactic Assault: Prisoner of Power (PC)

producent: Wargaming

wydawca: Akella

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22sierpnia2007

9listopada2007

pudełko PL

Inhabited Island: Battlefield to gra strategiczna z podziałem na tury, wyprodukowana przez studio Wargaming.net, która nawiązuje do rosyjskiej powieści Arkadija i Borysa Strugackich, znanej w naszym kraju jako Przenicowany świat.

W Inhabited Island: Battlefield do boju staną cztery frakcje (Khonties, Barbarians, Island Empire i Land of the Fathers), zróżnicowane pod względem wyposażenia i dostępnych technologii. Wśród używanych środków zagłady znajdują się nie tylko czołgi i ciężko opancerzone transportowce, ale również jednostki powietrzne. Rywalizacja pomiędzy zwaśnionymi frakcjami toczy się w pełni trójwymiarowym środowisku, z cyklem dnia i nocy oraz zmiennymi warunkami pogodowymi. Dla graczy lubujących się w oglądaniu widowiskowych batalii, przygotowano specjalny tryb kinowy, który pozwala ujrzeć wymianę ognia za pośrednictwem dynamicznej kamery (podobny patent zastosowano m.in. w Star Wars: Empire at War).

Autorzy położyli duży nacisk na elementy charakterystyczne dla gier strategicznych. Dzięki sporej liczby jednostek oraz innych udogodnień, możliwe jest stosowanie odmiennych taktyk. W Inhabited Island: Battlefield roi się od stalowych kolosów wypluwających pociski, ale zobaczymy tu również jednostki transportowe, pojazdy potrafiące minować okoliczny teren, oddziały budujące fortyfikacje i stosujące kamuflaż. Aby nie było zbyt nudno, twórcy pokusili się również o bogate drzewo technologiczne oraz system dokonywania ulepszeń naszych jednostek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 115 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Galactic Assault: Więzień Mocy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Galactic Assault: Więzień Mocy

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP
Nachodzi World of Tanks - pierwsze pancerne MMO
Nachodzi World of Tanks - pierwsze pancerne MMO

wiadomość17 lutego 2010

Studio Wargaming.net, znane z serii Massive Assault oraz zeszłorocznego Order of War szykuje gratkę dla wszystkich miłośników sprzętu ciężkiego. World of Tanks będzie pierwszym historii tytułem MMO koncentrującym się wyłącznie na bitwach pomiędzy czołgami.

Galactic Assault: Prisoner of Power – status „gold”
Galactic Assault: Prisoner of Power – status „gold”

wiadomość4 września 2007

Nowojorski oddział firmy Paradox Interactive podał do wiadomości, że opracowywana przezeń anglojęzyczna wersja strategii turowej Galactic Assault: Prisoner of Power osiągnęła dzisiaj „złoty” status. W praktyce oznacza to, że utrzymana w klimatach science-fiction pozycja jest już gotowa i za kilka dni trafi w ręce odbiorców zamieszkałych zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie.

Akella ujawnia swój line-up na Games Convention
Akella ujawnia swój line-up na Games Convention

wiadomość1 sierpnia 2007

Już tylko trzy tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia tegorocznych targów Games Convention. Z myślą o niemieckiej imprezie poszczególni wydawcy gier ujawniają już listy tytułów, które zamierzają zaprezentować zwiedzającym na stoiskach w hali Leipziger Messe. Swój line-up opublikowała również rosyjska firma Akella, która szykuje dla odbiorców zestaw trzynastu produktów.

Gra Inhabited Island zmienia tytuł na Galactic Assault
Gra Inhabited Island zmienia tytuł na Galactic Assault

wiadomość27 kwietnia 2007

Wydawca Paradox Interactive ogłosił, że podpisał umowę z firmą Akella, na mocy której zajmie się wydaniem opartej na twórczości braci Strugackich (dokładniej mówiąc na książce pod tytułem „Przenicowany świat”) turowej gry strategicznej znanej do tej pory jako Inhabited Island. Produkcja ukaże się jako Galactic Assault. Premiera planowana jest na trzeci kwartał 2007 roku.