Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Massive Assault (PC)
OkładkaMassive Assault (PC)

Massive Assault PC

Massive Assault to strategia turowa, wyprodukowana przez studio Wargaming.net. Akcja gry osadzona została w przyszłości.

Strategiczne | turowe

Massive Assault Premiera PC

23października2003

pudełko PL

2lutego2004

producent: Wargaming wydawca: GMX Media wydawca PL: Play-publishing Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Strategia turowa, rozgrywająca się odległej przyszłości. W roku 2365 ludzie odkryli w przestrzeni kosmicznej sześć planet bogatych w surowce potrzebne ziemskiej cywilizacji do dalszej egzystencji. Skolonizowano je i podzielono na niezależne państwa, każde z własnymi lokalnymi władzami. Zapanował pokój i dalsza przyszłość wydawała się niezakłócona, jednakże pojawiła się organizacja terrorystyczna „Shadow Clique”, zrzeszające kraje propagujące ustrój totalitarny, która zamierza przejąć władzę na Ziemi. Kluczem do osiągnięcia tego celu jest opanowanie owych sześciu planet. Na przeciwko niej staje prawe ugrupowanie zrzeszające pokojowo nastawione państwa demokratyczne „Axis-of-Good”. Wybucha otwarty konflikt, a gracz staje się przywódcą sił Osi Dobra (Axis-of-Good).

Massive Assault umożliwia nam pokierowanie siłami lądowymi, powietrznymi i nawodnymi na wszystkich sześciu planetach, każda o innej topografii i klimacie. Łącznie na polu walki spotkamy się z 26 różnorodnymi jednostkami bojowymi. Akcja przedstawiona jest w całkowicie trójwymiarowej oprawie graficznej, które nie powstydziłby się niejeden przedstawiciel popularnych RTS-ów. Poza czystą walką tytuł ten oferuje też możliwość sprawdzenia swych umiejętności dyplomatycznych – część krajów popiera bowiem jedno ugrupowanie, a część drugie. Obie strony mogą zawierać sekretne sojusze i próbują przeciągnąć na swą stronę nowe państwa, by zmienić rozkład sił w regionie i w końcu całkowicie przejąć nad nim kontrolę.

Gra poza kampanią jednoosobową pozwala także na rozgrywkę wieloosobową w sieci lokalnej i w Internecie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 204 głosów czytelników.

Massive Assault cena w dniu premiery: 19 PLN

Klasyfikacja PEGI Massive Assault

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Massive Assault Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 600MHz
  • 256MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • 650 MB HDD