Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Hostile Waters: Antaeus Rising (PC)
OkładkaHostile Waters: Antaeus Rising (PC)

Hostile Waters: Antaeus Rising PC

RTS wzbogacony o elementy gry akcji. Dzieło studia Rage Software przenosi nas do odległego roku 2032, kiedy to na świecie panuje pokój, a wszystkie narody dążą do stworzenia globalnej cywilizacji.

Strategiczne | RTS

Hostile Waters: Antaeus Rising Premiera PC

13czerwca2001

pudełko PL

22lutego2002

producent: Rage Software wydawca: Interplay Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Hostile Waters: Antaeus Rising

Carrier Command: Gaea Mission

Battle Isle: The Andosia War

Massive Assault

Hostile Waters: Antaeus Rising to strategiczna gra akcji 3D, której akcja przenosi nas w rok 2032. Na Ziemi panuje ogólnoświatowy pokój, a wszystkie narody współpracują ze sobą, pragnąc stać się cywilizacją globalną. Z takim stanem rzeczy nie mogą pogodzić się byli prominenci i wojskowi, którzy pragnąc odzyskać władzę i wpływy, organizują tajną armię na wyspach Pacyfiku. Ich celem jest destabilizacja sytuacji politycznej i powrót do starego stylu życia. Sprzyja im ogólnoświatowe rozbrojenie i brak jakichkolwiek lokalnych konfliktów.

Jedyną nadzieją ludzkości staje się tytułowy Antaeus, ostatni z super krążowników, posiadający na swym pokładzie nanofabrykę umożliwiającą produkcję różnego typu jednostek bojowych: czołgów, helikopterów, samolotów itp. Jednostki te pilotowane są przez umysły martwych żołnierzy, które dzięki technologii „Soulcatcher” mogą być wielokrotnie wykorzystywane. Antaneus zużywa resztki swoich zapasów energii do stworzenia poszczególnych członków załogi i wyrusza do ostatniej walki. Jego celem jest infiltracja archipelagu podejrzanych wysp i zniszczenie centralnej bazy operacyjnej wroga.

Kampania podzielona została na 21 misji, w których do pokonania mamy ponad 20 typów wrogich jednostek wykorzystujących zarówno technologię ziemską jak i obcych. Zastosowano unikalny system zarządzania i kontroli jednostek, m.in. dzięki trójwymiarowej mapie pozwalającej na jednoczesne sterowanie 15. jednostkami. Mamy możliwość kontroli jednostek w pełnym trybie 3D (FPP, TPP lub znany z tradycyjnych RTS-ów widok z góry). Technologia picture-in-picture pozwala na śledzenie ruchów konkretnych jednostek, ważnych zadań itp.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 317 głosów czytelników.

Hostile Waters: Antaeus Rising cena w dniu premiery: 79 PLN

Wymagania wiekowe Hostile Waters: Antaeus Rising: 16+

Hostile Waters: Antaeus Rising Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 300MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D