Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Hostile Waters: Antaeus Rising (PC)

Hostile Waters: Antaeus Rising PC

RTS wzbogacony o elementy gry akcji. Dzieło studia Rage Software przenosi nas do odległego roku 2032, kiedy to na świecie panuje pokój, a wszystkie narody dążą do stworzenia globalnej cywilizacji.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Hostile Waters: Antaeus Rising (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13czerwca2001

22lutego2002

pudełko PL

Hostile Waters: Antaeus Rising to strategiczna gra akcji 3D, której akcja przenosi nas w rok 2032. Na Ziemi panuje ogólnoświatowy pokój, a wszystkie narody współpracują ze sobą, pragnąc stać się cywilizacją globalną. Z takim stanem rzeczy nie mogą pogodzić się byli prominenci i wojskowi, którzy pragnąc odzyskać władzę i wpływy, organizują tajną armię na wyspach Pacyfiku. Ich celem jest destabilizacja sytuacji politycznej i powrót do starego stylu życia. Sprzyja im ogólnoświatowe rozbrojenie i brak jakichkolwiek lokalnych konfliktów.

Jedyną nadzieją ludzkości staje się tytułowy Antaeus, ostatni z super krążowników, posiadający na swym pokładzie nanofabrykę umożliwiającą produkcję różnego typu jednostek bojowych: czołgów, helikopterów, samolotów itp. Jednostki te pilotowane są przez umysły martwych żołnierzy, które dzięki technologii „Soulcatcher” mogą być wielokrotnie wykorzystywane. Antaneus zużywa resztki swoich zapasów energii do stworzenia poszczególnych członków załogi i wyrusza do ostatniej walki. Jego celem jest infiltracja archipelagu podejrzanych wysp i zniszczenie centralnej bazy operacyjnej wroga.

Kampania podzielona została na 21 misji, w których do pokonania mamy ponad 20 typów wrogich jednostek wykorzystujących zarówno technologię ziemską jak i obcych. Zastosowano unikalny system zarządzania i kontroli jednostek, m.in. dzięki trójwymiarowej mapie pozwalającej na jednoczesne sterowanie 15. jednostkami. Mamy możliwość kontroli jednostek w pełnym trybie 3D (FPP, TPP lub znany z tradycyjnych RTS-ów widok z góry). Technologia picture-in-picture pozwala na śledzenie ruchów konkretnych jednostek, ważnych zadań itp.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 316 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Gry podobne do Hostile Waters: Antaeus Rising

Wymagania wiekowe Hostile Waters: Antaeus Rising

16+

Wymagania sprzętowe Hostile Waters: Antaeus Rising

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D
Hostile Waters: Antaeus Rising - recenzja gry
Hostile Waters: Antaeus Rising - recenzja gry

Recenzja 20 marca 2002, 10:12

W grze jest 21 misji. Naturalnie każda z nich ma inne cele - niby nic odkrywczego: coś odnaleźć, coś obronić, coś zniszczyć, coś przetransportować - ale za to jak to zostało zobrazowane! Nie fabuła, jak mówili autorzy, będzie siłą tej gry - ale jej magnetyzm, który przyciąga gracza do monitora, pochłaniając go całkowicie. Niestety, na dzień dzisiejszy w Hostile Waters nie istnieje coś takiego, jak tryb multiplayer. To chyba największa wada tej gry, na szczęście autorzy obiecują, że coś z tym w miarę szybko zrobią i wypuszczą (na Internecie oczywiście) dodatkowy pakiet misji przeznaczony do gry dla wielu graczy. Szkoda tylko, że nie wstrzymali się z wydaniem gry i nie zamieścili go od razu - przez to niektórzy mogą postrzegać HW jako półprodukt - bardzo niesłusznie zresztą.