Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Battle Isle: The Andosia War (PC)
OkładkaBattle Isle: The Andosia War (PC)

Battle Isle: The Andosia War PC

Czwarta Battle Isle jest połączeniem strategi turowej ze strategią czasu rzeczywistego. Do dyspozycji są dwie kampanie po dwadzieścia misji każda, a także tryb multiplayer z darmowym serwerem Blue Byte.

Strategiczne | RTS

Battle Isle: The Andosia War Premiera PC

24listopada2000

pudełko PL

28marca2001

producent: Cauldron wydawca: Ubisoft Blue Byte wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Battle Isle: The Andosia War

Freespace 2

Massive Assault

Wargasm

...Planeta Chromos, rok 345 Nowej Ery. Pod przywództwem tajemniczej Najwyższej Kapłanki powstaje, a następnie szybko rozrasta się w olbrzymią potęgę militarną sekta „Dzieci Haris”. Jej celem staje się doprowadzenie dotychczasowych władz do upadku oraz wprowadzenie dyktatury charyzmatycznej liderki. Ponadto wszystko wskazuje na to, że grupa zajmuje się produkcją rzadkiego specyfiku o nazwie Andozja. Po niespodziewanym ataku, w wyniku którego rozgromione zostają oddziały rządowe, rozpoczyna się wielki konflikt.

Tak zaczyna się kolejna odsłona serii Battle Isle będąca zupełnie nowym spojrzeniem na strategię. W produkcji tej połączono w nowatorski sposób tryb turowy ze strategią czasu rzeczywistego.

Gra wykorzystuje w pełni trójwymiarową, bogatą w szczegóły grafikę 3D. Miejsce akcji można oglądać pod dowolnym kątem, nie brakuje także dodatkowych efektów specjalnych takich jak: zmieniające się warunki pogodowe lub pory roku. W animacjach zastosowano nowoczesną technikę multi-layer.

Podobnie jak w innych grach strategicznych, również w Battle Isle 4 prowadzi się badania i odkrycia technologiczne, buduje nowe budynki, nowe jednostki i nowe bronie. Ważną rolę odgrywa wątek fabularny, co jest już tradycją sagi, powiązany oczywiście z poprzednimi częściami serii. Do dyspozycji są dwie kampanie po dwadzieścia misji każda, a także tryb multiplayer z darmowym serwerem Blue Byte.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 163 głosów czytelników.

Battle Isle: The Andosia War cena w dniu premiery: 99 PLN

Wymagania wiekowe Battle Isle: The Andosia War: 12+

Battle Isle: The Andosia War Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D