Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Battle Isle: The Andosia War (PC)

Battle Isle: The Andosia War PC

Czwarta Battle Isle jest połączeniem strategi turowej ze strategią czasu rzeczywistego. Do dyspozycji są dwie kampanie po dwadzieścia misji każda, a także tryb multiplayer z darmowym serwerem Blue Byte.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Battle Isle: The Andosia War (PC)

producent: Cauldron

wydawca: Blue Byte GmbH

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24listopada2000

28marca2001

pudełko PL

...Planeta Chromos, rok 345 Nowej Ery. Pod przywództwem tajemniczej Najwyższej Kapłanki powstaje, a następnie szybko rozrasta się w olbrzymią potęgę militarną sekta „Dzieci Haris”. Jej celem staje się doprowadzenie dotychczasowych władz do upadku oraz wprowadzenie dyktatury charyzmatycznej liderki. Ponadto wszystko wskazuje na to, że grupa zajmuje się produkcją rzadkiego specyfiku o nazwie Andozja. Po niespodziewanym ataku, w wyniku którego rozgromione zostają oddziały rządowe, rozpoczyna się wielki konflikt.

Tak zaczyna się kolejna odsłona serii Battle Isle będąca zupełnie nowym spojrzeniem na strategię. W produkcji tej połączono w nowatorski sposób tryb turowy ze strategią czasu rzeczywistego.

Gra wykorzystuje w pełni trójwymiarową, bogatą w szczegóły grafikę 3D. Miejsce akcji można oglądać pod dowolnym kątem, nie brakuje także dodatkowych efektów specjalnych takich jak: zmieniające się warunki pogodowe lub pory roku. W animacjach zastosowano nowoczesną technikę multi-layer.

Podobnie jak w innych grach strategicznych, również w Battle Isle 4 prowadzi się badania i odkrycia technologiczne, buduje nowe budynki, nowe jednostki i nowe bronie. Ważną rolę odgrywa wątek fabularny, co jest już tradycją sagi, powiązany oczywiście z poprzednimi częściami serii. Do dyspozycji są dwie kampanie po dwadzieścia misji każda, a także tryb multiplayer z darmowym serwerem Blue Byte.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 7.165 / 10 na podstawie 155 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Gry podobne do Battle Isle: The Andosia War

Wymagania wiekowe Battle Isle: The Andosia War

12+

Wymagania sprzętowe Battle Isle: The Andosia War

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 300MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D

Battle Isle: The Andosia War - recenzja gry

Recenzja 17 kwietnia 2001, 12:14

Wizualnie nowa Battle Isle prezentuje się bardzo dobrze. Gra w pełni wykorzystuje możliwości jakie dają w dzisiejszych czasach akceleratory grafiki trójwymiarowej. Świat dzięki temu wygląda wręcz kapitalnie. Drzewa, góry, a w szczególności falująca woda są wyjątkowo realistyczne. Uroku umiejętnie dodaje specyficzna kolorystyka, zmieniające się warunki pogodowe oraz pory dnia i roku. Wszystkie 23 rodzaje budynków oraz ponad 40 dostępnych jednostek (które w trakcie gry zdobywają doświadczenie, a można je jeszcze dodatkowo modernizować) przedstawiono z dbałością o najmniejsze detale. Ponadto wszystkie wybuchy w dynamiczny sposób zmieniają oświetlenie najbliższego obszaru, co jeszcze bardziej zwiększa wrażenia estetyczne. Oczywiście gracz ma możliwość zmieniania kąta pochylenia kamery, może też ją przybliżać, bądź oddalać. Dzięki temu akcję obserwować można np. z „lotu ptaka” lub oczyma naszych podwładnych.