Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2010, 11:16

Nachodzi World of Tanks - pierwsze pancerne MMO

Studio Wargaming.net, znane z serii Massive Assault oraz zeszłorocznego Order of War szykuje gratkę dla wszystkich miłośników sprzętu ciężkiego. World of Tanks będzie pierwszym historii tytułem MMO koncentrującym się wyłącznie na bitwach pomiędzy czołgami.

Studio Wargaming.net, znane z serii Massive Assault oraz zeszłorocznego Order of War szykuje gratkę dla wszystkich miłośników sprzętu ciężkiego. World of Tanks będzie pierwszym historii tytułem MMO koncentrującym się wyłącznie na bitwach pomiędzy czołgami.

Nachodzi World of Tanks - pierwsze pancerne MMO - ilustracja #1

Na polach World of Tanks staną naprzeciwko siebie oddziały złożone z maksymalnie 30 graczy (system battlegroundów). Gra oferować będzie ponad 150 czołgów pochodzących z różnych okresów, od czasów poprzedzających II wojnę światową, aż po Wojnę koreańską. Każdy z nich posiadać ma unikalną i zgodną z rzeczywistością charakterystykę, którą można będzie usprawniać poprzez rozbudowę i różne ulepszenia. Udostępnione zostaną sprzęty amerykańskie, niemieckie i sowieckie. Starcia przyjmą postać krótkich mini kampanii oraz turniejów, jak również pojedynczych bitew toczonych w różnorodnych trybach. Spróbujemy też sił w jednej z masywnych Wojen Klanowych, w których gracze zawalczą o kontrolę nad mapą składającą się z setek prowincji. W tym trybie wymagane będzie nie tylko celne oko, ale również zdolności strategiczne i dyplomatyczne.

Gra w założeniach ma być mieszanką gatunków. Za fundament posłuży symulacja, dzięki której mamy poczuć się jak prawdziwy dowódca czołgu. W trakcie zabawy przyjdzie nam rozwijać i usprawniać naszego „metalowego potwora" niczym postać w produkcjach roleplaying. Wszystko to zostanie przyprawione elementami akcji oraz strategii. Nie będzie tu miejsca dla samotnych wilków. W świecie World of Tanks jedyną szansą na przetrwanie jest ścisła współpraca z resztą oddziału.

Nachodzi World of Tanks - pierwsze pancerne MMO - ilustracja #2

Premiera planowana jest na jesień tego roku. Gra nie będzie wymagać opłacania abonamentu. Wszyscy zainteresowani powinni udać się na oficjalną stronę gdzie znajdą duży zestaw ładnie prezentujących się screenów oraz artworków. Warto też zerknąć na naśmiewający się z World of Warcraft krótki filmik wypuszczony z okazji oficjalnego ujawnienia World of Tanks. Kolejne aktualizacje pojawiać się będą nie tylko na głównej stronie, ale również na oficjalnych kontach w serwisach Facebook oraz Twitter.