Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Domination (PC)

Massive Assault: Phantom Renaissance PC

Domination

Sequel strategii turowej Massive Assault wydanej w roku 2003. Początkowo produkt ten nosił tytuł Massive Assault: Phantom Renaissance i miał być dodatkiem do Massive Assault, jednakże w czasie trwania prac developerskich zdecydowano się uczynić z niego pełnoprawną grę.

Strategiczne | science fiction | turowe

PC Windows
Okładka Domination (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2marca2005

Sequel strategii turowej Massive Assault wydanej w roku 2003. Początkowo produkt ten nosił tytuł Massive Assault: Phantom Renaissance i miał być dodatkiem do Massive Assault, jednakże w czasie trwania prac developerskich zdecydowano się uczynić z niego pełnoprawną grę. Wydarzenia przedstawione w Domination rozpoczynają się pięć lat po Pierwszej Wojnie, jaka miała miejsce w Nowych Światach. Ową rywalizację zwyciężyła wówczas Unia Wolnych Narodów, natomiast niedobitki pokonanej Ligi Widmo zeszły do podziemia. W ukrytych fabrykach rozpoczęły się badania nad wynalezieniem nowych rodzajów śmiercionośnej broni, która umożliwiłaby zrewanżowanie się za ostatnią klęskę. Wreszcie, podczas uroczystej parady z okazji kolejnej rocznicy niedawnego zwycięstwa w Pierwszej Wojnie, siły Unii Wolnych Narodów zostały całkowicie zaskoczone przez Ligę Widmo. Niedawny triumfator stracił kontrolę nad najważniejszymi miastami i niemal połowę swych wojsk. Dowództwo UWN zdecydowało się na wycofanie pozostałych jednostek na tereny górzyste, niewielkie wyspy na oceanach, a także na inne planety układu. Wszystko, aby przygotować skuteczny kontratak...

Domination wprowadza do rozgrywki znanej z Massive Assault zupełnie nowy tryb o nazwie „Assault”, w którym gracze dostają limitowaną ilość zasobów (mniej jednostek, konieczność stosowania efektywnej strategii) i następnie muszą przejąć szereg wrogich, bardzo dobrze strzeżonych, twierdz. Ponadto nowa gra zawiera:

  • Dwie nowe, rozbudowane kampanie (w sumie 20 misji) - jedna dla Unii Wolnych Narodów (głównie działania defensywne), druga dla Ligi Widmo (przeważa ofensywa).
  • Łącznie 36 jednostek występujących podczas walk..
  • Dziesięć planet, na których toczone są wirtualne potyczki w trybie „World War”.
  • Udoskonalone algorytmy sztucznej inteligencji komputerowego przeciwnika.
  • Usprawniony silnik 3D (więcej szczegółów, nowe efekty wizualne, etc.).
  • Dodatkowe kompozycje do ścieżki dźwiękowej gry.
  • Tryb multiplayer (poprzez sieć lokalną bądź Internet).
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 100 głosów czytelników.

Gry podobne do Massive Assault: Phantom Renaissance

Klasyfikacja PEGI Massive Assault: Phantom Renaissance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Massive Assault: Phantom Renaissance

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.5 GHz, 512MB RAM, karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza), 1.5 GB HDD

Massive Assault: Phantom Renaissance - recenzja gry
Massive Assault: Phantom Renaissance - recenzja gry

Recenzja 24 czerwca 2005, 13:13

Jeśli chodzi o misje, to jest w czym wybierać: większe i mniejsze mapy, trudniej, łatwiej. Zacznijmy od trybu single. Do dyspozycji gracza oddano dwie duże kampanie, 20 pojedynczych scenariuszy a ponadto swobodne tryby World War oraz Career. W trybie World War jest do podbicia 10 obszarów rozmaitej wielkości i w różnych strefach klimatycznych; idzie o wyrugowanie przeciwnika z obszaru mapy. Z kolei tryb Career przydziela ci do przeszkolenia dowódcę wybranej strony konfliktu, który rywalizuje z dowódcą strony przeciwnej. Ambitni oficerowie są gotowi na wszystko, byle tylko pognębić wroga i zyskać awans.