Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Order of War (PC)
OkładkaOrder of War (PC)

Order of War PC

Ciekawa strategia opowiadająca o operacjach przeprowadzanych na Froncie Zachodnim i Wschodnim podczas II Wojny Światowej. Oferuje wiele jednostek i niezwykle spektakularne bitwy. Twórcy przygotowali dwie kampanie.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS

Order of War Premiera PC

18września2009

pudełko PL

27listopada2009

producent: Wargaming wydawca: Square Enix wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Order of War

Empire: Total War

World in Conflict

R.U.S.E.

Order of War to strategia stworzona przez studio Wargaming.net. Firma specjalizuje się w tego typu produkcjach i w przeszłości opracowała już między innymi: Massive Assault oraz Galactic Assault: Prisoner of Power.

Latem 1944 roku II Wojna Światowa wkroczyła w swoją prawdopodobnie najważniejszą fazę. Alianci rozpoczęli dwie poważne operacje, które miały odeprzeć siły niemieckie na obu frontach – Zachodnim i Wschodnim. Właśnie o tych wydarzeniach opowiada Order of War, pozwalający graczom wcielić się zarówno w dowódcę armii amerykańskiej (Front Zachodni) oraz niemieckiej (Front Wschodni).

Twórcy przygotowali dwie kampanie opowiadające o powyższych wydarzeniach. W pierwszej walczą ze sobą Amerykanie i Niemcy, a w drugiej Niemcy i Rosjanie. Łącznie otrzymujemy kilkanaście zróżnicowanych misji. Każda z nich rozgrywa się w innym otoczeniu i wymaga zaliczenia odmiennych celów. Poszczególne scenariusze zostały oparte na faktach historycznych i prawdziwych operacjach militarnych z 1944 roku.

Tytuł stawia przede wszystkim na bitwy rozgrywane na ogromną skalę. W potyczkach bierze udział mnóstwo jednostek – oczywiście nad wszystkimi przejmujemy pełną kontrolę. Do naszej dyspozycji oddano nawet tysiąc żołnierzy piechoty jednocześnie, artylerię, dywizje pancerne oraz samoloty.

Ważnym aspektem dzieła jest bardzo widowiskowe podejście do tematu. Chociaż Order of War jest rasową strategią to potyczki wyglądają spektakularnie. Udało się tego dokonać dzięki zastosowaniu zaawansowanej oprawy audiowizualnej oraz dynamicznej kamery, pozwalającej na swobodne dowodzenie jednostkami na ogromnych połaciach terenu. Oprócz kampanii dla jednego gracza autorzy przygotowali również tryb rozgrywki sieciowej (Deathmatch oraz Skirmish).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 190 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Order of War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Order of War Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 3.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista