Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Order of War (PC)

Order of War PC

Ciekawa strategia opowiadająca o operacjach przeprowadzanych na Froncie Zachodnim i Wschodnim podczas II Wojny Światowej. Oferuje wiele jednostek i niezwykle spektakularne bitwy. Twórcy przygotowali dwie kampanie.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS

PC Windows
Okładka Order of War (PC)

producent: Wargaming

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18września2009

27listopada2009

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Order of War to strategia stworzona przez studio Wargaming.net. Firma specjalizuje się w tego typu produkcjach i w przeszłości opracowała już między innymi: Massive Assault oraz Galactic Assault: Prisoner of Power.

Latem 1944 roku II Wojna Światowa wkroczyła w swoją prawdopodobnie najważniejszą fazę. Alianci rozpoczęli dwie poważne operacje, które miały odeprzeć siły niemieckie na obu frontach – Zachodnim i Wschodnim. Właśnie o tych wydarzeniach opowiada Order of War, pozwalający graczom wcielić się zarówno w dowódcę armii amerykańskiej (Front Zachodni) oraz niemieckiej (Front Wschodni).

Twórcy przygotowali dwie kampanie opowiadające o powyższych wydarzeniach. W pierwszej walczą ze sobą Amerykanie i Niemcy, a w drugiej Niemcy i Rosjanie. Łącznie otrzymujemy kilkanaście zróżnicowanych misji. Każda z nich rozgrywa się w innym otoczeniu i wymaga zaliczenia odmiennych celów. Poszczególne scenariusze zostały oparte na faktach historycznych i prawdziwych operacjach militarnych z 1944 roku.

Tytuł stawia przede wszystkim na bitwy rozgrywane na ogromną skalę. W potyczkach bierze udział mnóstwo jednostek – oczywiście nad wszystkimi przejmujemy pełną kontrolę. Do naszej dyspozycji oddano nawet tysiąc żołnierzy piechoty jednocześnie, artylerię, dywizje pancerne oraz samoloty.

Ważnym aspektem dzieła jest bardzo widowiskowe podejście do tematu. Chociaż Order of War jest rasową strategią to potyczki wyglądają spektakularnie. Udało się tego dokonać dzięki zastosowaniu zaawansowanej oprawy audiowizualnej oraz dynamicznej kamery, pozwalającej na swobodne dowodzenie jednostkami na ogromnych połaciach terenu. Oprócz kampanii dla jednego gracza autorzy przygotowali również tryb rozgrywki sieciowej (Deathmatch oraz Skirmish).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 189 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Gry podobne do Order of War

Klasyfikacja PEGI Order of War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Order of War

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 3.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista
Tydzień ze Square Enix i Eidos na Steamie - dzień drugi
Tydzień ze Square Enix i Eidos na Steamie - dzień drugi

wiadomość10 marca 2010

Bieżący tydzień upływa nam pod znakiem Steamowych promocji cenowych na gry z katalogu firm Square Enix oraz Eidos. Wczoraj zniżkami objęte zostały gry z serii Hitman oraz Deus Ex. Dzisiaj w ofercie znalazły się kolejne tytuły.

Nachodzi World of Tanks - pierwsze pancerne MMO
Nachodzi World of Tanks - pierwsze pancerne MMO

wiadomość17 lutego 2010

Studio Wargaming.net, znane z serii Massive Assault oraz zeszłorocznego Order of War szykuje gratkę dla wszystkich miłośników sprzętu ciężkiego. World of Tanks będzie pierwszym historii tytułem MMO koncentrującym się wyłącznie na bitwach pomiędzy czołgami.

Wieści ze świata (Yakuza 3, Machinarium, Team Fortress 2) 5/2/10
Wieści ze świata (Yakuza 3, Machinarium, Team Fortress 2) 5/2/10

wiadomość5 lutego 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: samodzielny dodatek do Order of War, spore zainteresowanie League of Legends, aktualizacja Team Fortress 2, zapowiedź Nitrous Undefeated, darmowy miesiąc w świecie Pirates of the Burning Sea, zawartość europejskiej wersji Yakuza 3, wyłączenie Xbox Live dla gier z pierwszego Xboksa i inne. Zapraszamy do lektury.

Zapowiedziano dodatek do Order of War
Zapowiedziano dodatek do Order of War

wiadomość3 lutego 2010

Studio Wargaming.net wyjawiło, że pracuje obecnie nad pierwszym dodatkiem do osadzonej w czasach II wojny światowej strategii bitewnej swojego autorstwa. Rozszerzenie nosić będzie nazwę Order of War: Challenge i w założeniu ma wydatnie uatrakcyjnić tryb multiplayer.

Premiery gier w Polsce (23-29 listopada)
Premiery gier w Polsce (23-29 listopada)

wiadomość30 listopada 2009

Ubiegły tydzień minął pod znakiem premier na PC. Do sklepów trafiły m.in.: kolejny S.T.A.L.K.E.R. i strategia Order of War. Szczegółowe zestawienie tytułów, które ukazały się w Polsce w ciągu minionych siedmiu dni, prezentujemy poniżej.