Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2009, 10:15

autor: Jiker

Wieści ze świata (BioShock 2, Tales of Monkey Island, Blood Bowl) 26/10/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: darmowe dodatki do pecetowych Blood Bowl i Order of War, czwarty epizod Tales of Monkey Island, trzy miliony egzemplarzy PES 2010 w europejskich sklepach, klasyfikacja wiekowa BioShock 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: darmowe dodatki do pecetowych Blood Bowl i Order of War, czwarty epizod Tales of Monkey Island, trzy miliony egzemplarzy PES 2010 w europejskich sklepach, klasyfikacja wiekowa BioShock 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

Blood Bowl

Pecetowa wersja Blood Bowl, adaptacji popularnej gry planszowej firmy Games Workshop, doczeka się darmowego dodatku. Cyanide poinformowało, że zostanie on wydany w listopadzie i uzupełni grę o rasę Mrocznych Elfów. W tym samym miesiącu do sklepów wysłana zostanie wersja pudełkowa gry uzupełniona o to właśnie rozszerzenie. Przypominamy, że gra jest również dostępna w wersjach na PSP i Nintendo DS, z kolei 27 listopada zostanie także wydana na Xboksa 360.

Wieści ze świata (BioShock 2, Tales of Monkey Island, Blood Bowl) 26/10/09 - ilustracja #1

Order of War

Od światowej premiery strategii czasu rzeczywistego Order of War minął już ponad miesiąc (w Polsce gra zadebiutuje dopiero 5 listopada). W związku z tym firmy Square Enix i Wargaming.net zdecydowały się udostępnić wszystkim posiadaczom swojego dzieła darmowy dodatek DLC (m.in. poprzez Steama). Współtworzą go elementy dołączane do edycji zamówionych przedpremierowo: specjalne jednostki oraz tryb Survival.

Nintendo DSi

Nintendo najprawdopodobniej pracuje nad systemem komunikacji głosowej dla Nintendo DSi – najnowszego modelu przenośnej konsoli DS. Sugerują to informacje, które przed weekendem nieopatrznie opublikowano na oficjalnej stronie japońskiego koncernu (Nintendo już je usunęło). Być może zostanie on oparty na podobnych zasadach, co Wii Speak Channel, czyli inicjatywa uruchomiona w końcówce 2008 roku (DSi posiada jednak wbudowany mikrofon, Wii wymaga nabycia headseta Wii Speak). Ta ostatnia umożliwia jednoczesną rozmowę nawet czterem graczom jednocześnie. Nintendo póki co nie zamierza komentować żadnych plotek i spekulacji.

Tales of Monkey Island

Jeszcze w tym tygodniu udostępniony zostanie czwarty epizod gry Tales of Monkey IslandThe Trial and Execution of Guybrush Threepwood. Wszystkie osoby, które zapłaciły za nowe przygody Guybrusha Threepwooda przy okazji zakupu pierwszego odcinka, mogą pobrać kolejny rozdział historii bez konieczności uiszczania jakichkolwiek opłat.

Pro Evolution Soccer 2010

Firma Konami poinformowała, że Pro Evolution Soccer 2010 w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 trafiło do europejskim sklepów w nakładzie trzech milionów egzemplarzy (premiera odbyła się w ubiegły piątek). Podobno jest to krok w pełni uzasadniony – globalna sprzedaż marki PES przekroczyła niedawno 55,5 miliona sztuk.

BioShock 2

Brytyjska organizacja BBFC sklasyfikowała BioShocka 2. Produkcja, w której deweloping zaangażowane są cztery studia deweloperskie: 2K Marin, 2K China, 2K Australia i Digital Extremes, otrzymała rating 18+ (podobnie jak część pierwsza). Przypominamy, że gra zostanie wydana 9 lutego 2010 roku w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

PlayStation 3

Amerykańscy subskrybenci Netflix, największej wypożyczalni DVD na świecie, już w przyszłym miesiącu uzyskają możliwość pobierania filmów w formacie Blu-ray na dyski twarde PlayStation 3. Usługa będzie darmowa (poza koniecznością opłacania miesięcznego abonamentu w wysokości 8,99 dolarów) i umożliwi w ramach subskrypcji streaming nieograniczonej liczby filmów oraz seriali telewizyjnych. Od zeszłego roku z Netflixa korzystają również amerykańscy posiadacze Xboksa 360.

Trainz Simulator 2010 – Engineers Edition

29 listopada odbędzie się światowa premiera gry symulacyjnej Trainz Simulator 2010 – Engineers Edition. Względem zeszłorocznej edycji możemy się spodziewać kilku istotnych zmian – nowych i usprawnionych tras, rozbudowanego samouczka, interfejsu poddającego się personalizacji, współpracy z poprzednią odsłoną oraz poprawionej oprawy graficznej (m.in. dzięki wsparciu technologii SpeedTree). Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej firmy N3V Games. Tam też możecie złożyć zamówienie przedpremierowe.

Wieści ze świata (BioShock 2, Tales of Monkey Island, Blood Bowl) 26/10/09 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Arc Rise Fantasia

Army of Two: The 40th Day

Jam Sessions 2

The Sims 3: Wymarzone Podróże

Rage of the Gladiator

Ratchet & Clank Future: A Crack in Time

NewU Fitness First Personal Trainer

Dante's Inferno

No More Heroes 2: Desperate Struggle

Star Trek Online

The Lord of the Rings Online: Siege of Mirkwood

King's Bounty: Wojownicza księżniczka

Metro 2033: The Last Refuge

Colin McRae: DiRT 2

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

StarCraft II: Wings of Liberty - Battle Report

Przegląd tygodnia - walka i pustkowia video magazyn

Hostessy z Poznań Game Arena video reportaż

gry