Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka King's Bounty: Armored Princess (PC)

King's Bounty: Wojownicza księżniczka PC

King's Bounty: Armored Princess

Oficjalny sequel do gry strategicznej - King’s Bounty: Legenda. Rozbudowuje ten tytuł m.in. o dodatkową rasę, zaklęcia, bossów, areny walk, ulepszony interfejs czy możliwość rozgrywki tytułową księżniczką - Amelią.

Strategiczne | fantasy | turowe | elementy RPG

PC Windows
Okładka King's Bounty: Armored Princess (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10kwietnia2009

23października2009

pudełko PL

Wojownicza Księżniczka to podtytuł kontynuacji ciepło przyjętej przez graczy gry strategicznej King’s Bounty: Legenda. Podobnie jak w przypadku wersji podstawowej, za produkcję odpowiedzialna jest rosyjska firma deweloperska, Katauri Interactive, która dla fanów gry przygotowała sporo nowości, m.in. dodatkową rasę jaszczuroludzi, jednostki (np. skrytobójców), zaklęcia, bossów, areny walk, ulepszony interfejs czy wreszcie możliwość rozgrywki tytułową księżniczką, Amelią.

To właśnie wokół niej skupia się główny wątek fabularny King’s Bounty: Wojownicza Księżniczka. Endorii zagraża wielkie niebezpieczeństwo, piękna Amelia, wbrew woli swego ojca Marka, wyrusza więc z arcyważną misją do nowego świata, podążając śladami swojego mentora, słynnego rycerza Billa Gilberta. Na jej drodze stają przerażające potwory oraz wrogie oddziały, czekają ją też setki przeróżnych wyzwań. Sama w obcej krainie, polegająca jedynie na własnych siłach i wiedzy - czy poniesie porażkę, czy też znajdzie przyjaciół i doprowadzi swą misję do szczęśliwego finału? To właśnie zależy od gracza kierującego poczynaniami głównej bohaterki.

Podróż naszej podopiecznej umila m.in. sympatyczny mały smok, który w sprawnych rękach swojej właścicielki, potrafi zamienić się jednak w iście śmiercionośną broń. Początkowo nasz pupil wydaje się mało przydatny, bardziej go interesuje uganianie się za motylami, niemniej z biegiem czasu staje się coraz bardziej pewny siebie, stając w obronie swojej pani. Dysponuje przy tym dziewięcioma unikalnymi umiejętnościami, które wraz ze wzrostem doświadczenia mogą być rozwijane. Kolejną nowością jest możliwość szybowania nad krainami na skrzydlatym koniu, co z pewnością dodaje rozgrywce nieco świeżości oraz rozwiązuje niektóre z napotykanych problemów.

W Wojowniczej Księżniczce podniesiony został limit doświadczenia - teraz może awansować nawet powyżej 50 poziomu, co czyni ją na tyle potężną aby stanąć w szranki z nowymi bossami, m.in. robotem Świdrem, ogromnym gremlinem, czy przerośniętym jaszczuroczłekiem K’Tahu. Ogólnie cały system rozwoju i opieki nad postacią został nieco zrewidowany - zróżnicowaniu uległo m.in. drzewko umiejętności, a także udostępniono możliwość posługiwania się na szerszą skalę pradawną magią wędrowców. Graczy ucieszy z pewnością też wprowadzenie systemu zleceń na głowy wybranych bohaterów, czyli całkiem przyjemnego sposobu na zarobienie dodatkowej gotówki i przeżycia dodatkowych przygód.

Jeszcze jedną innowacją w stosunku do pierwowzoru są odznaczenia, jakie wręczane są za spełnianie określonych warunków. Może to być np. nagroda za intensywność w poszukiwaniu skarbów lub za korzystanie wyszczególnionych czarów. Naturalnie otrzymanie tego typu medali wiąże się z pewnymi bonusami dla kontrolowanej przez nas postaci. Oprócz tego przygotowano jeszcze szereg nowych przedmiotów, które założone na Amelię w wydatny sposób podnoszą jej wartość bojową.

Na koniec należy wspomnieć o ulepszonym i bardziej przyjaznym dla użytkownika interfejsie, a także o takim zoptymalizowaniu silnika napędzającego grę, by można było ją uruchomić na słabszych komputerach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 999 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,99 PLN

Klasyfikacja PEGI King's Bounty: Wojownicza księżniczka

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe King's Bounty: Wojownicza księżniczka

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
King's Bounty: Wojownicza księżniczka - recenzja gry
King's Bounty: Wojownicza księżniczka - recenzja gry

Recenzja 23 października 2009, 13:59

Ostatnią istotną zmianą w Wojowniczej księżniczce jest nowe podejście do kwestii podróżowania pomiędzy kontynentami. Jeśli grałeś w pierwowzór, to zapewne pamiętasz uciążliwą konieczność biegania od jednego środka lokomocji do drugiego, żeby przedostać się na odległą wyspę. W nowej grze ten problem całkowicie znika. Amelia potrafi przepłynąć do innej krainy zwykłym statkiem, o ile wcześniej odnalazła mapę ujawniającą jej lokalizację. Jest to kolejne, bardzo duże udogodnienie, którego trudno nie zaliczyć na plus. Nudne wędrówki po oczyszczonych, a co za tym idzie, nieoferujących już niczego ciekawego krainach w końcu odeszły w niepamięć.