Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2010, 07:51

autor: Piotr Doroń

Powstaje sieciowa odsłona serii King's Bounty

Przed kilkoma tygodniami, w zaciszu rosyjskiego rynku gier, zapowiedziana została nowa odsłona cyklu strategii turowych King’s Bounty – King’s Bounty Online. W przeciwieństwie do poprzedniczek, nastawionych na rozgrywkę w trybie single player, będzie ona produkcją sieciową, dopuszczającą możliwość współpracy i rywalizacji tysięcy graczy jednocześnie.

Przed kilkoma tygodniami, w zaciszu rosyjskiego rynku gier, zapowiedziana została nowa odsłona cyklu strategii turowych King’s BountyKing’s Bounty Online. W przeciwieństwie do poprzedniczek, nastawionych na rozgrywkę w trybie single player, będzie ona produkcją sieciową, dopuszczającą możliwość współpracy i rywalizacji tysięcy graczy jednocześnie.

Powstaje sieciowa odsłona serii King's Bounty - ilustracja #1

Dewelopingiem King’s Bounty Online zajmuje się firma Kranx Productions (znana z A Farewell to Dragons, pracująca obecnie nad Majesty 2: Pocket Kingdom na Nintendo DS), działająca przy szerokim wsparciu studia Katauri Interactive, odpowiedzialnego za wyprodukowanie Legendy, Wojowniczej Księżniczki, a także zapowiedzianych na trzeci/czwarty kwartał 2010 roku Nowych Światów. Wydawcą KBO będzie Nival Network, a proces dystrybucyjny będzie nadzorowany przez koncern 1C. Póki co planowana jest tylko rosyjska premiera gry.

King’s Bounty Online zostało zapowiedziane jako produkcja darmowa, aczkolwiek działająca w oparciu o rozwinięty system mikrotransakcji. Dzieło Kranx Productions będzie związane silnie z platformą zzima.com, zrzeszającą już kilka gier tego typu. Z ujawnionych dotąd informacji wynika również, że do premiery pierwszego MMO osadzonego w świecie King’s Bounty dojdzie najprawdopodobniej w przyszłym roku. Więcej informacji na jego temat zostanie podobno ujawnionych na targach Igromir 2010, które odbędą się w Moskwie w dniach 4-7 października.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej