Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka A Farewell to Dragons (PC)
OkładkaA Farewell to Dragons (PC)

A Farewell to Dragons PC

Not the Time for Dragons (Złe czasy dla smoków) to pozycja łącząca w sobie elementy akcji oraz RPG, stworzona na podstawie powieści rosyjskich autorów, Siergieja Łukjanienki i Nika Pierumowa.

RPG | fantasy | książki | smoki | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

A Farewell to Dragons Premiera PC

16listopada2007

producent: KranX Productions wydawca: 1C Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do A Farewell to Dragons

Diablo II

Sacred

Dawn of Magic

Not the Time for Dragons (Złe czasy dla smoków) to pozycja łącząca w sobie elementy akcji oraz RPG, stworzona na podstawie powieści rosyjskich autorów, Siergieja Łukjanienki i Nika Pierumowa. Autorzy scenariusza starali się jak najwierniej odtworzyć uniwersum przedstawione w papierowym pierwowzorze, dzięki czemu gracz ma okazję uczestniczyć w kluczowych wydarzeniach książkowej fabuły.

Wkraczając do świata gry musimy zdawać sobie sprawę, iż tak naprawdę podzielony jest on na trzy strefy. W jednej z nich rządzi czysta energia – magia, druga opanowana została przez wysoko rozwiniętą technologię (autorzy porównują tę strefę do naszego świata z przełomu drugiego i trzeciego tysiąclecia), trzecia natomiast, Middle World, umieszczona pomiędzy wspomnianymi dwoma, zawiera zarówno elementy magii jak i technologii, trwające w równowadze, aczkolwiek usiłujące się zwalczać nawzajem. Oczywiście moc tych elementów jest nieco słabsza niż w swoich „ojczystych” dziedzinach.

Not the Time for Dragons została stworzona w stylu klasycznych, trójwymiarowych action-RPGów, takich jak Diablo, Dungeon Siege czy Sacred, tak więc miłośnicy tego gatunku powinni być usatysfakcjonowani. Wątek fabularny gry rozpoczyna się w strefie centralnej (Middle World), która zagrożona jest inwazją ze strony strefy magii. Jedyną nadzieją na ocalenie jest Wiktor, mieszkaniec strefy technologii, którego wielu uważa za Zabójcę Smoka – tylko on może pomóc magom Middle World w odparciu ataku. Nie znając swego przeznaczenia, prowadzony jedynie przez „zew” krwi oraz młodą czarodziejkę o imieniu Tel, Wiktor musi przejść próby czterech żywiołów. Tylko wtedy uda mu się uzyskać dostęp do magicznych zdolności. Niestety, nie wszystkim mieszkańcom Middle World przypada do gustu jego przybycie – magowie widzą w nim kolejnego wroga, inni traktują go jako Zabójcę Smoka, jeszcze inni widzą w nim wcielenie Smoka. W każdym razie przyjaciół ma niewielu – cała reszta usiłuje zabić go zanim dokończy inicjację.

Rozgrywka w Not the Time for Dragons jest dość dynamiczna. Przeważają tu zrealizowane z rozmachem zażarte bitwy przy wykorzystaniu magii, artefaktów i stali, ale nie brak również elementów typowych dla gier RPG – konwersacje z bohaterami niezależnymi, questy, pozyskiwanie członków naszej drużyny. Szczegółowo przedstawione uniwersum możemy podziwiać w 25 przygotowanych przez projektantów lokacjach. Za generowanie grafiki i efektów wizualnych odpowiedzialny jest licencjonowany od firmy SkyFallen silnik, który „napędza” grę Blood Magic, nic więc dziwnego, iż patrząc na screeny z obu tych gier widać pewne podobieństwa.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe A Farewell to Dragons: 16+

A Farewell to Dragons Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows 2000/XP