Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCNDSX360
Okładka Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim (PC)
OkładkaMajesty 2: The Fantasy Kingdom Sim (PC)

Majesty 2: Symulator Królestwa Fantasy

Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim | Majesty 2: Pocket Kingdom

Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim to długo oczekiwany sequel innowacyjnej gry strategicznej, stworzonej przez grupę Cyberlore Studios w 2000 roku. Tym razem obowiązki deweloperskie wzięło na siebie rosyjskie studio Ino-Co.

Strategiczne | fantasy | RTS

Majesty 2: Symulator Królestwa Fantasy Premiera

anulowana

X360 NDS

18wrz2009

PC

producent: Ino-Co wydawca: Paradox Interactive wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Majesty 2: Symulator Królestwa Fantasy

Age of Empires III

Northgard

Graveyard Keeper

Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim to długo oczekiwany sequel innowacyjnej gry strategicznej, stworzonej przez grupę Cyberlore Studios w 2000 roku. Opracowaniem omawianego tytułu zajęła się jednak zupełnie inna ekipa - podległe firmie 1C rosyjskie studio Ino-Co, znane głównie z Fantasy Wars, czyli bardzo dobrze ocenianej produkcji w założeniach przypominającej legendarną serię Heroes of Might & Magic.

Gra przenosi nas w magiczny świat, w którym roi się od zamków, smoków, rycerzy, kościotrupów i innych stworów, znanych z opowieści fantasy. Wcielamy się tu w rolę głównego dowódcy królestwa Ardanii, a naszym zadaniem jest oczywiście zadbanie o rozwój państwa i bezpieczeństwo naszych podwładnych. Musimy zająć się więc rozbudową infrastruktury, gromadzeniem zasobów, rekrutowaniem bohaterów i wojska oraz obroną kraju przed groźnymi bestiami tylko czekającymi na nasz błąd i okazję do przypuszczenia ataku na nasze ziemie. Pod swoją komendą mamy dzielnych i lojalnych, choć czasem nieznośnych herosów posiadających wolną wolę i kierujących się własnymi zasadami moralnymi. W przeciwieństwie do zwykłych strategii, nie mamy tu bezpośredniego wpływu na ich poczynania - wyznaczamy jedynie cele i nagrodę za ich osiągnięcie, a nasi podwładni sami zajmują się realizacją zadania. Trzeba jednak pamiętać, że czasem ich priorytety są inne niż nasze - mają też własne plany i poglądy na temat tego, co jest dobre dla królestwa i czym należałoby zająć się w pierwszej kolejności.

Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim oferuje szeroki wachlarz rozwoju poszczególnych jednostek. Bohaterowie, którzy dla nas walczą, wraz z wygrywaniem kolejnych potyczek, zdobywają nowe, coraz potężniejsze umiejętności. Do wyboru mamy przedstawicieli ponad dziesięciu typowych dla gier fantasy klas, między innymi szlachetnego wojownika, świetnie wyszkolonego maga lub dzikiego barbarzyńcę. Każda z postaci cechuje się odmiennym wyglądem, posturą, ekwipunkiem i zarezerwowanymi wyłącznie dla niej właściwościami. Wśród zmian, jakie zaszły względem pierwszej części gry, jeden aspekt pozostał niezmieniony – humor. Majesty 2 wciąż szokuje i rozbawia swoich użytkowników.

Kampania dla jednego gracza składa się z szesnastu misji podzielonych na cztery duże rozdziały, jednak jej ukończenie wcale nie musi oznaczać końca zabawy - Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim pozwala nam również na rozegranie kilku mniejszych scenariuszy oraz daje nam możliwość zmierzenia się z maksymalnie trzema graczami za pośrednictwem sieci lokalnej lub Internetu w nowych, innowacyjnych trybach multi. W dodatku po każdym wieloosobowym pojedynku nasze umiejętności są oceniane i przekładają się na odpowiednie miejsce w sieciowym rankingu.

Znacznie poprawiono także grafikę. Wirtualny świat został przedstawiony w pełnym trójwymiarze. Postacie oraz budynki prezentują się okazale – producenci zadbali o każdy detal.

Ostatnia modyfikacja 27 października 2009

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 704 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,9 / 10 na podstawie 384 głosów czytelników.

Majesty 2: Symulator Królestwa Fantasy cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Majesty 2: Symulator Królestwa Fantasy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Majesty 2: Symulator Królestwa Fantasy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista
PC
X360
NDS