Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Settlers: Rise of an Empire (PC)
OkładkaThe Settlers: Rise of an Empire (PC)

The Settlers: Narodziny Imperium PC

The Settlers: Rise of an Empire

Szósta pełnoprawna odsłona popularnej serii strategii ekonomicznych, zapoczątkowanej przez firmę Blue Byte w 1993 roku. Po mocno innowacyjnej części piątej, twórcy cyklu postanowili powrócić do dawnej, sprawdzonej konwencji, wzbogacając ją garścią nowych rozwiązań.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | średniowiecze

The Settlers: Narodziny Imperium Premiera PC

25września2007

pudełko PL

30listopada2007

producent: Ubisoft Blue Byte wydawca: Ubisoft wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Settlers: Narodziny Imperium

Stardew Valley

Anno 1404

Age of Empires III

The Settlers: Rise of an Empire to kolejna odsłona legendarnego cyklu gier strategicznych, zapoczątkowanego przez studio Blue Byte w 1993 roku. Po niezbyt dobrym przyjęciu przez fanów poprzedniego odcinka, zatytułowanego Dziedzictwo Królów, niemiecka firma zdecydowała się powrócić do starej konwencji, dorzucając garść interesujących nowości.

Głównym celem gry jest zarządzanie średniowiecznym miastem, począwszy od malutkiej wioski, na wielkiej i dobrze ufortyfikowanej metropolii kończąc. Na początku zmagań użytkownik wybiera bohatera, który wykorzystując swoje unikatowe zdolności, wspomoże tytułowych osadników w rozbudowie wioski. Dobrym przykładem jest tu Kupiec, potrafiący śpiewem odsunąć na bok problemy codziennej egzystencji, a co za tym idzie zwiększyć morale poszczególnych mieszkańców.

Podobnie jak w poprzednich odsłonach cyklu, także i w The Settlers: Rise of an Empire trzeba zadbać o pozyskanie surowców, które okażą się niezbędne w rozbudowie wioski. Wszystkie materiały muszą być zniesione do zamku przez tragarzy, ale gracz nie może samodzielnie wytyczać ścieżek, po których transportowane będą towary. To program zadecyduje, gdzie pojawi się droga, biorąc pod uwagę ruch jaki panuje na danym odcinku. Pewnym uproszczeniem w stosunku do pierwszych odsłon cyklu jest rezygnacja z usług geologów. Użytkownik od początku rozgrywki może zaobserwować, gdzie znajdują się interesujące go minerały i w zależności od aktualnych potrzeb, rozpocząć wydobycie.

Ostatnia modyfikacja 17 kwietnia 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-6  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 1849 głosów czytelników.

The Settlers: Narodziny Imperium cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Settlers: Narodziny Imperium

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Settlers: Narodziny Imperium Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600GT lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista