Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2009, 19:40

autor: Piotr Doroń

Ubisoft zapowiada siódmą odsłonę cyklu The Settlers

Koncern Ubisoft oficjalnie zapowiedział kolejną odsłonę bestsellerowego cyklu The Settlers. Dzieło o tytule The Settlers 7: Droga do Królestwa, zostanie wydane na wiosnę 2010 roku. Produkcja zaoferuje pecetowym graczom możliwość poprowadzenia swoich poddanych do zwycięstwa i zdobycia miana najsilniejszego królestwa Europy środkowej w początkowej fazie epoki renesansu.

Koncern Ubisoft oficjalnie zapowiedział kolejną odsłonę bestsellerowego cyklu The Settlers. Dzieło o tytule The Settlers 7: Droga do Królestwa (ang. The Settlers 7: Paths to a Kingdom), zostanie wydane na wiosnę 2010 roku. Produkcja zaoferuje pecetowym graczom możliwość poprowadzenia swoich poddanych do zwycięstwa i zdobycia miana najsilniejszego królestwa Europy Środkowej w początkowej fazie epoki renesansu.

Ubisoft zapowiada siódmą odsłonę cyklu The Settlers - ilustracja #1

The Settlers 7: Droga do Królestwa wprowadzi całą serię i gatunek gier strategicznych na nowy poziom. Bazując na motywach, które przyczyniły się do sukcesu całej serii stworzyliśmy nowe, pełne emocji doświadczenie strategiczne ”, powiedział John Parkes, dyrektor ds. marketingu europejskiego oddziału Ubisoft. Za wyprodukowanie gry odpowiedzialne jest studio Ubisoft Blue Byte, zlokalizowane w niemieckim Dusseldorfie. Z informacji podanych przez wydawcę wynika, że tytuł połączy tradycyjne elementy marki The Settlers ze świeżym i innowacyjnym podejściem do gatunku gier strategicznych.

Głównym celem rozgrywki będzie oczywiście doprowadzenie do powstania potężnego królestwa. Sukces osiągniemy podążając trzema ścieżkami: budując silną armię, która poradzi sobie z każdym przeciwnikiem, inwestując w wiedzę i naukę rozwijając wyszukane technologię ułatwiające cały proces oraz opanowując szlaki handlowe i zbijając fortunę na wymianie towarów (z pomocą której walka o potęgę będzie czystą przyjemnością). Rozwój królestwa oparty zostanie na nowym systemie punktowym – punkty będziemy otrzymywać za zakończone sukcesem akcje powiązane bezpośrednio z obraną ścieżką ewolucji.

W The Settlers 7: Droga do Królestwa zawarty zostanie ponadto rozbudowany tryb rozgrywki wieloosobowej, uwzględniający zarówno rywalizację pomiędzy graczami, jak i kooperację. Warto w tym momencie zauważyć, że produkcja Blue Byte zapewni graczom dostęp do edytora poziomów oraz dodatków DLC (szczegóły, w tym forma dystrybucji, nie są jeszcze znane). Zmagania zostaną przedstawione za sprawą zdecydowanie ładniejszej oprawy graficznej, za którą odpowiadać będzie zupełnie nowy silnik graficzny. Powinniśmy się również spodziewać zastosowania zdecydowanie ulepszonej sztucznej inteligencji – zarówno poddanych, jak i przeciwników.

Zachęcamy Was do odwiedzin oficjalnej strony internetowej The Settlers 7: Droga do Królestwa. Znajdziecie na jej łamach pierwszy zwiastun produkcji (niestety póki co nie ujawnia on zbyt wiele). Jednocześnie przypominamy, że ostatnim produktem z cyklu The Settlers udostępnionym na naszym rynku było The Settlers: Narodziny Imperium, wydane w listopadzie 2007 roku przez Cenega Poland. Z kolei pod koniec tego roku polski oddział firmy Ubisoft wyda w naszym kraju The Settlers: Narodziny kultur.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej