Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Settlers: Traditions Edition (PC)

The Settlers: Narodziny kultur PC

The Settlers: Traditions Edition

Spin-offowa odsłona kultowej sagi strategiczno-ekonomicznej, nawiązująca do wcześniejszych odsłon cyklu i wykorzystująca nieco zmodyfikowaną mechanikę odświeżonej w 2006 roku drugiej części gry.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | starożytność | multiplayer

PC Windows
Okładka The Settlers: Traditions Edition (PC)

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28sierpnia2008

27listopada2009

pudełko PL

The Settlers: Traditions Edition to kolejna odsłona serii gier strategicznych, tworzonych od początku lat 90. XX wieku przez firmę Blue Byte Software. W związku z dużym podobieństwem do The Settlers II: 10-lecie tytuł przypomina remake drugiej odsłony „Osadników”, toteż czerpie pełnymi garściami z mechaniki oryginalnego The Settlers II, uzupełniając projekt o nowe rozwiązania, przygotowane przez programistów z grupy Funatics.

W Traditions Edition możemy objąć kontrolę nad jedną z trzech frakcji: Egipcjanami, Szkotami lub Bawarczykami. Każda z nich prócz odmiennego wyglądu różni się od pozostałych określonym zapotrzebowaniem na surowce, logistyką oraz siłą armii. Zadaniem, jakie postawili przed każdą z grup autorzy gry, jest przejście przez szereg misji, mających na celu udowodnienie bogom olimpijskim, że ludzie są godni organizacji sportowych igrzysk. Prawa do imprezy zostały im odebrane, gdy humorzaste bóstwa stwierdziły, że mieszkańcy ziemskiego globu i tak mają za dużo przywilejów. Celem wszystkich grup jest więc wywarcie wrażenia na władcach świata poprzez objawienie się im jako potęga militarna i gospodarcza.

Producenci The Settlers: Traditions Editio zadbali, byśmy swoje obowiązki mogli realizować w kilku nowych lokacjach. Są to: pustynia, wyżyny oraz tereny skute lodem. W miejscach tych możemy prowadzić kampanię dla pojedynczego gracza (gdy walczymy z komputerem, do naszej dyspozycji są trzy poziomy trudności), a także potykać się z przyjaciółmi za sprawą pakietu mini-gierek, wchodzących w skład trybu online.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 482 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do The Settlers: Narodziny kultur

Klasyfikacja PEGI The Settlers: Narodziny kultur

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Settlers: Narodziny kultur

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista
The Settlers: Narodziny kultur - recenzja gry
The Settlers: Narodziny kultur - recenzja gry

Recenzja 12 stycznia 2009, 09:53

Weterani drugich Settlersów i Dziesięciolecia z zaskoczeniem przyjmą fakt, że nie można już wysłać z zamku geologa na poszukiwanie surowców na terenach górskich. Jeden z najbardziej użytecznych pracowników osady dorobił się własnej chatki, którą należy postawić nieopodal interesującego nas obszaru. Gdy geolog zamieszka w domku, po chwili zacznie badać teren w najbliższej okolicy. Zasięg działania uczonego nie jest duży, dlatego jeśli marzymy o kopalniach w dłuższych łańcuchach górskich, musimy najpierw pokusić się o większą liczbę chatek. A te oczywiście pożerają cenne materiały.