Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Settlers: Traditions Edition (PC)
OkładkaThe Settlers: Traditions Edition (PC)

The Settlers: Narodziny kultur PC

The Settlers: Traditions Edition

Spin-offowa odsłona kultowej sagi strategiczno-ekonomicznej, nawiązująca do wcześniejszych odsłon cyklu i wykorzystująca nieco zmodyfikowaną mechanikę odświeżonej w 2006 roku drugiej części gry.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | starożytność

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Settlers: Narodziny kultur Premiera PC

28sierpnia2008

pudełko PL

27listopada2009

producent: Funatics Development wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Settlers: Narodziny kultur

Age of Empires III

Twierdza 2

Knights of Honor

The Settlers: Traditions Edition to kolejna odsłona serii gier strategicznych, tworzonych od początku lat 90. XX wieku przez firmę Blue Byte Software. W związku z dużym podobieństwem do The Settlers II: 10-lecie tytuł przypomina remake drugiej odsłony „Osadników”, toteż czerpie pełnymi garściami z mechaniki oryginalnego The Settlers II, uzupełniając projekt o nowe rozwiązania, przygotowane przez programistów z grupy Funatics.

W Traditions Edition możemy objąć kontrolę nad jedną z trzech frakcji: Egipcjanami, Szkotami lub Bawarczykami. Każda z nich prócz odmiennego wyglądu różni się od pozostałych określonym zapotrzebowaniem na surowce, logistyką oraz siłą armii. Zadaniem, jakie postawili przed każdą z grup autorzy gry, jest przejście przez szereg misji, mających na celu udowodnienie bogom olimpijskim, że ludzie są godni organizacji sportowych igrzysk. Prawa do imprezy zostały im odebrane, gdy humorzaste bóstwa stwierdziły, że mieszkańcy ziemskiego globu i tak mają za dużo przywilejów. Celem wszystkich grup jest więc wywarcie wrażenia na władcach świata poprzez objawienie się im jako potęga militarna i gospodarcza.

Producenci The Settlers: Traditions Editio zadbali, byśmy swoje obowiązki mogli realizować w kilku nowych lokacjach. Są to: pustynia, wyżyny oraz tereny skute lodem. W miejscach tych możemy prowadzić kampanię dla pojedynczego gracza (gdy walczymy z komputerem, do naszej dyspozycji są trzy poziomy trudności), a także potykać się z przyjaciółmi za sprawą pakietu mini-gierek, wchodzących w skład trybu online.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 484 głosów czytelników.

The Settlers: Narodziny kultur cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Settlers: Narodziny kultur

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

The Settlers: Narodziny kultur Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista