Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2021, 19:50

Ubisoft zamyka serwery popularnych gier

Ubisoft przedstawił listę dwunastu gier, których serwery i funkcje sieciowe zostaną wyłączone w tym roku. Wśród tytułów, jakie przestaną być wspierane przez wydawcę, znalazły się gry takie jak The Settlers 7, Ghost Recon: Future Soldier, Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2, Assassin’s Creed 2 i Anno 1404.

Ubisoft, podobnie jak wielu innych wydawców i deweloperów, regularnie wyłącza serwery wielu swoich starszych gier, zarówno na konsolach, jak i komputerach PC. Jak zwykle w takich przypadkach za decyzją tą stoją powody czysto ekonomiczne. Baza graczy w produkcjach przeznaczonych do odstrzelenia zwyczajnie nie jest na tyle duża, by pokrywać koszty związane z ich dalszym wsparciem. Francuski gigant przedstawił listę dwunastu tytułów, które w tym roku stracą dostęp do funkcji sieciowych.

Wymienione przez spółkę gry nie będą mogły już łączyć się z serwerami Ubisoft Connect oraz odblokowywać dodatkowej zawartości kupowanej za punkty zdobywane podczas rozgrywki. W tytułach wspierających zabawę wieloosobową zostanie ona wyłączona. Gracze skazani zostaną więc wyłącznie na grę w pojedynkę. Oznacza to również, że stracą dostęp do sieciowych statystyk oraz rankingów. Poza tym niemożliwy stanie się też zakup wirtualnej waluty. Jeżeli posiadamy ją jeszcze przypisaną do konta we wspieranych grach, powinna ona zostać wydana w ciągu 60 dni.

Serwery w pierwszych ośmiu produkcjach z listy zostaną wyłączone 1 czerwca. W kolejnych wymienionych grach nastąpi to w jeszcze niesprecyzowanym terminie w dalszej części tego roku.

Nadchodzące daty wyłączenia serwerów w grach Ubisoftu

 1. Anno 1404 [PC] – 1 czerwca 2021 roku
 2. Assassin’s Creed 2 [PC] – 1 czerwca 2021 roku
 3. Far Cry 2 [PC] – 1 czerwca 2021 roku
 4. Might & Magic – Clash of Heroes [PC] – 1 czerwca 2021 roku
 5. Might & Magic X - Legacy [PC] – 1 czerwca 2021 roku
 6. Prince of Persia: Forgotten Sands [PC] – 1 czerwca 2021 roku
 7. Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction [PC] – 1 czerwca 2021 roku
 8. The Settlers 7 [PC] – 1 czerwca 2021 roku
 9. Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier [PC/X360/PS3] – 2021 rok
 10. Tom Clancy's Rainbow Six: Lockdown [PC/PS2/XB/GC] – 2021 rok
 11. Tom Clancy's Rainbow Six Vegas [PC/X360/PS3/PSP] – 2021 rok
 12. Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2 [PC/X360/PS3/XBONE] – 2021 rok

Od premiery niektórych z wymienionych tytułów minęło już kilkanaście lat. Na szczęście spora część z nich przeznaczona jest jedynie dla jednego gracza, tak więc wyłączenie serwerów będzie miało minimalny wpływ na zabawę. Decyzję Ubisoftu odczują jednak z pewnością miłośnicy wieloosobowych produkcji taktycznych spod szyldu Tom Clancy's, a zwłaszcza serii Vegas, która swego czasu cieszyła się sporą popularnością. Życie nie znosi próżni i najwięksi fani w takich przypadkach przygotowują patche pozwalające na zabawę na własnych serwerach.

 1. Oficjalna strona Ubisoftu