Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2 (PC)

Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2

Kontynuacja doskonale przyjętej taktycznej strzelaniny Tom Clancy’s Rainbow Six: Vegas, będąca szóstą z kolei odsłoną bestsellerowej serii, zapoczątkowanej w 1998 roku przez ekipę Red Storm Entertainment.

Akcji | FPP | TPP | terroryzm | współczesne konflikty | taktyczne | kooperacja | strzelanki

Okładka Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2 (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

18mar2008

X360 PS3

15kwi2008

PC

Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas 2 to szósta w kolejności odsłona popularnego cyklu strzelanin oraz bezpośredni sequel wydanej w 2006 roku gry, w której poznaliśmy elitarną drużynę komandosów, dowodzoną przez Logana Kellera. Omawiany produkt kontynuuje historię o terrorystycznym zagrożeniu w Las Vegas, odpowiadając na najważniejsze pytania zadanie w pierwowzorze i kończąc tym samym główny wątek fabularny.

Przygotowany przez studio Ubisoft Montreal produkt oferuje kilka nowych udogodnień. Na pierwszy plan wysuwa się tu możliwość stworzenia własnego bohatera, który nabiera doświadczenia w trakcie zmagań. Nagrody zdobyte podczas kampanii dla jednego gracza można wykorzystać w trybie multiplayer i odwrotnie. Tworząc swoją postać, Użytkownicy programu mogą do woli korzystać z bogatego arsenału środków zagłady (11 premierowych broni), różnych typów kamuflaży i gadżetów.

Zmiany dotknęły również popularnego wśród fanów trybu kooperacji. W Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas 2 drugi gracz może rozpocząć zabawę w dowolnym momencie kampanii. Projektując mapy autorzy uwzględnili w nich wiele „wejść”, za pomocą których nasz kompan może wkroczyć do akcji bez jakichkolwiek zmian w prezentowanej historii. Skoro o zmaganiach z terrorystami mowa, warto nadmienić, że w grze zaimplementowano lepszy system sztucznej inteligencji komputerowych przeciwników. W Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas 2 przeciwnicy potrafią korzystać z rozmaitych gadżetów (np. noktowizorów) oraz tarcz, nie mówiąc o bogatszym zestawie zachowań na poczynania grającego.

Wielbiciele zmagań wieloosobowych również nie mogą mieć powodów do narzekań. Z myślą o tym trybie twórcy przygotowali nowe mapy, w tym jedenaście mniejszych aren, doskonałych do intensywnych i szybkich batalii. Oprócz tego w Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas 2 zobaczymy dwa nowe warianty rozgrywki oraz więcej nagród. Autorzy zmodyfikowali ponadto menu, pozwalające szybciej i łatwiej znaleźć interesujący nas mecz.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 1864 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2

Klasyfikacja PEGI Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 7 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista
Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2 - recenzja gry na PC
Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2 - recenzja gry na PC

Recenzja 5 czerwca 2008, 09:18

Kampania podzielona jest na siedem rozdziałów, przy czym na większość z nich przypadają po cztery sceny. Szkoda jedynie, że końcowe poziomy są zazwyczaj krótsze od misji rozgrywanych w początkowej fazie rozgrywki. Czyżby więc producentom śpieszyło się z wydaniem gry czy może uznali, że zbytnie skomplikowanie tych etapów jest zbędne? Tak czy siak, single player powinien wystarczyć na co najmniej 6–8 godzin gry, a to całkiem sporo, zważywszy, że niewiele czasu traci się na przykład przy próbach dotarcia do nowej sekcji mapy.

PC
X360
PS3